Kocam Benimle Yatmıyor Neden? Ne Yapabilirim?


Kocam benimle yatmıyor problemini nedeni,  günün yorgunluğunu yalnız başına atmak istemesi ve dinlenmek istemesidir. Eğer kocanız tüm gün çalışıyor ve eve geldiğinde akşam sizinle vakit geçirip ayrı uyumak istiyor veya başka odaya geçiyorsa biraz kendisiyle başbaşa kalmak istiyor olabilir.

Evli çiftlerin yalnız yatmak isteme sebepleri arasında partnerinin horlaması, çok farklı şekillerde yatarak partnerini uyutmaması veya uykusunu bölmesi yer almaktadır. Sese karşı duyarlı olan bi insan, uykusu da hafif ise uykudan anında kalkarak sabaha uykusuz bir şekilde kalkacaktır. Bu da o kişinin gününün kötü geçmesine sebep olmaktadır. Bunu direkt olarak nedenini size söyleyerek kırmak istemiyorsa açıklama yapmadan yalnız yatmak istediğini söyleyebilir.

Çiftlerin birlikte yatmaları birbirlerine ne kadar iyi geliyorsa, ayrı yatmaları da karşılıklı olarak sorun yaratmıyor ve diğer tarafı incitmiyorsa o kadar iyi gelmektedir. Çiftlerin tek bir yatağı paylaşmaları ve sabah kalktıklarında ya da yatarken birbirlerini görmeleri ve dokunmaları kendilerini hayatını paylaşıyor olma gerçeğiyle karşılaştırarak yalnızlık hissini azaltır. Fakat bir bütün olmak ne kadar önemliyse bazen bireyin kendisi ile başbaşa kalmasını da anlayışla karşılayarak sorun edilmemelidir.

Kocam Benimle Yatmıyor Ne Yapabilirim?

Kocam benimle uyumuyor,  ve bunun için bir şey yapmak istiyorum diyorsanız adım adım aşağıdakileri takip edebilirsiniz.

 • Öncelikle neden yalnız uyuduğunu güzel bir dille sormakla başlayın
 • Daha sonra onu anladığınızı ama bu durumu çok sık yaşamak istemediğinizi söyleyin
 • Yalnız uyuduğunuzda yokluğunda neler hissettiğinizi, yakınarak ve onu üzmeye çalışarak değil gerçek duygularınızı anlatmak için söyleyin
 • Eğer yalnız uyumasının sebebi horlama sorunu ise bunu çözmeye çalışacağınızı ve tedavi olacağınızı söyleyin
 • Birlikte uyumanızın nedeninin, onun hiçbir zaman yalnız kalamayacağı ya da tek başına dinlenemeyeceği için değil birbirinizi sevdiğiniz için olduğunu hatırlatın
 • Bazen ayrı uyumanızın ilişkinize heyecan kattığını ve hoşunuza gittiğini ama bunun süreklilik şeklinde olduğunda size iyi hissettirmediğini ve evliliğiniz içinde sağlıklı olmayacağını anlatın

Tüm bunları kocanızla paylaştıktan sonra yine de sizinle kesinlikle ayrı yatmak istiyor ve size bu konuda açıklama yapmak istemiyorsa bir aile danışmanına başvurmak istediğinizi, bu durumun kendi aranızda çözülememesinin sizi mutsuz ettiğini ama yine de evliliğiniz için doğru olanın bu olduğuna onu ikna edin. Böylelikle çözülmeyecek bir sorun olmadığı hususunda hem siz hem de eşiniz rahatlayacaktır.

Kocam Benimle Sevişmiyor Neden?

Kocam benimle sevişmiyor sorununun nedeni, kocanıza yeterince onu arzuladığınızı ve ondan istediklerinizi söylememenizdir. Bir erkeğin cinsellik döngüsü önce istekle başlarken kadının cinsel istek döngüsü arzulanmayla başlamaktadır daha sonra istek gelmektedir. Bu yüzden de erkeklerin öncelikli olarak kadınlarla iyi bir cinsel ilişki yaşayabilmek için onlarla cinsel birleşmeden önce birbirleri ile sevişmeleri gerektiğinin farkına varmaları çok önemlidir.

Kocam Benimle Sevişmiyor

Ve bu sevişme de, kadınların cinsellikte önem vermiş oldukları romantizm ile birlikte arzulanmayı da yaşarlarsa daha çok cinsel ilişki isteyeceklerini kocalarına anlatmaları gerekmektedir.  Aynı zamanda durağan bir sevişme her iki taraf içinde sıkıcı hale gelmektedir.  Ve bunu hareketlendirmek, partnerinizle olan ilişkinize heyecan katarak isteklerinizi artırmanıza yardımcı olacaktır. Bunların en başında ise birlikte yatmadan önce cinsellik hakkında konuşmalı ve farklı odalarda sevişmeyi önermelisiniz. Ona gün içerisinde onu özlediğinizi ve sevişmek istediğinizi dile getirecek mesajlar atabilirsiniz. Her sevişme sonrasında cinsel birliktelik yaşamak zorunda olmadığınızı ve bu şekilde olmanın birbirinize olan ilginizi arttıracağını söylemeniz eşinizinde her sevişme sonrası cinsel birliktelik yaşama zorunluluğu hissetmemesine ve rahatlamasına yardımcı olacaktır. Çünkü her zaman kendini ilişkiye girme ve performans gösterme zorunluluğu, erkeğin hem sevişme hem de öpüşmeden uzak durmasına yol açmaktadır.

İlgili Yazı: Kocam Benimle Konuşmuyor

Bu yüzden sevişmenin anlamını paylaşmalı ve birbirinizi sevmenin ve dokunmanın paha biçilmez değerini hissetmelisiniz. Önemli olan ilişkinizin dinamiğini sağlam ve heyecanlı  tutmanızdır. Böylelikle kocanız da sizinle sevişmeyi daha çok isteyecektir.

Öneriler:

 • Eşinize isteklerinizi açık açık anlatın ve onun da isteklerini öğrenmeye çalışın.
 • Cinsel ilişkiden önce sevişmesi gerektiğinin farkına vardırın.
 • Ne kadar arzulu olduğunu eşinize açıklayın.
 • Heyecan katmaya çalışın.
 • Her sevişme sonrasında cinsel ilişkinin şart olmadığını ve bu durumun arzulanmayı arttıracağını belirtin.
 • Sevginizi belli edin ve sevginizi katın.

Kocam Benimle Öpüşmek İstemiyor Neden?

Kocam benimle öpüşmek istemiyor sorununuzun nedeni ise eşinizin duygularını ifade etmekte zorlanan biri olmasıdır. Öpüşmek, duyguları ifade etmenin bir yoludur. Duygularını ifade etmekte zorlanan ve karşı tarafla bu yüzden sorunlar yaşayan insanların öpüşmekte zorlandığı görülmektedir. Bu şekilde duygularından çekinen bireylerin karşı tarafındaki insanı sevmediği veya istemediği için değil bu duruma alışkın olmadığı ve zorlandığı için olduğunu anlamak size kendinizi iyi hissettirecektir.

Öncelikli olarak odaklanılması gereken noktalardan biri ise eşinizin karakteridir. Eşinize sizi öpmesinin sizi çok mutlu edeceğini ve böylelikle sevildiğinizi bu yolla hissedeceğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Onunla öpüşürken bunun hem sevdiğiniz hem de cinsellik konusunda isteğinizi artırdığını paylaşmanız ilişkiniz için sağlıklı bir sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır. Tüm bunlardan keyif almanız için ise ağız sağlığınız ve bakımınız çok önemlidir. Mutlaka ağız bakımınıza özen göstererek partnerinize öpüşme talebinde bulunursanız her iki taraf için keyifli bir hal alacaktır.

Öneriler:

 • Eşiniz duygusunu ifade edemiyor olabilir, bu konuda ona yardımcı olun.
 • Eşiniz sizden çekiniyor olabilir, davranışlarınızı sorgulayın.
 • Öpüşmekten hoşlandığınızı eşinize belirtin. Bunun farkında olmayabilir.
 • Ağız bakımınıza özen gösterin.

Önerilen Yazı: Kocam Benimle İlişkiye Girmiyor 

Yorum Yap

Yorum Yap