0850 484 12 57 Nereye Ait? Neden Arıyor? Dikkat TEHLİKELİ

0850 484 12 57 Nereye Ait? Neden Arıyor? Dikkat TEHLİKELİ

Son zamanlarda özelikle 0850 484 12 57 nolu telefon dolandırıcılık amacı ile internet paketi satmaya çalışmaktadır ve tehlikeli numaralar kategorisindedir.  Tanımadıkları bir kişi tarafından aranılan insanlar da hali ile tedirgin olmaktadırlar. Genelde bu numaralı kişi internet paketi satmak için veyahut evde internet bağlatmak için aradıklarını söylemekteler.  Devlet destekli bir şirket olduklarını ve Türk Telekom altyapısında bulunan bir mini şirket olduklarını söylemekteler. bu gibi ev interneti gibi şeyleri bilindik bayilerden almakta fayda var. Bir kere açmadığınızda yine arıyorlar ve sabah akşam rahatsız etmeye devam ediyorlar size en güzel tavsiyem engellemenizdir. Engelledikten sonra istedikleri kadar ulaşmaya çalışsalar da ulaşamayacaklardır.

  • Tehlike Durumu: Tehlikeli
  • Amacı: Dolandırıcılık
  • Stratejisi: İnternet paketi satmak

0850 ile başlayan numaralar genellikle Kuzey Kore ülkesine aittir. Tabi ki bunu bir tıkla başka konuma alabildikleri için başka ülkeden aramaları oldukça kolaydır.  İnternette yapılan yorumlara göre bu numara “TEHLİKLELİ” numara kategorisinde yer almaktadır. Bu gibi bilinmeyen numaralara itibar etmeyiniz. Her zaman temkinli ve dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok kişi de kendine ait bir cep telefonu var. Bunu bilen dolandırıcılarda artık telefon üzerinden dolandırmaya başladılar.

Dikkat: Bu numarayı engellediğinizde aynı kişiler farklı numara ile aynı kelimeleri söyleyecektir. Bu tarz telefondan satışlarda dikkat etmelisiniz.

Bir sonraki içerik: Doğum kontrol hapı depresyon yapar mı?

Yorum Yap