Belogent Krem Vajinaya Sürülür Mü? Kortizon İçerir Mi? Hamileler Kullanır Mı?

Belogent Krem Vajinaya Sürülür Mü? Kortizon İçerir Mi? Hamileler Kullanır Mı?

Belogent Krem Vajinaya sürülmez. Çünkü Belogent krem vajinaya sürülebilen formada bir krem değildir. Bu kremi sadece cildinizde meydana gelen küçük sıyrıklar ya da böcek ısırıkları gibi egzama sedef, hastalıkları bebeklerde bebek bezinden kaynaklı cilt tahrişleri ve pişik gibi cilt rahatsızlıklarınızı önlemek için kullanabilirsiniz. Çoğu kişi tarafından sıklıkla kullanılan Belogent krem günümüzde en çok araştırılan ilaçlar arasında yer alıyor. Kesinlikle cilde herhangi bir rahatsızlık his vermeyen ve sürüldüğünde ciltte kısa sürede emilen Belogent kremi vajina dışında birçok cilt hastalıklarında güvenle tercih edebilirsiniz.

Belogent Krem Kortizon İçerir Mi?

Belogent Krem Kortizon İçerir. Zaten Belogent ilaç kortizonlu bir ilaç olduğundan dolayı etki etmektedir. Kortizonlu ilaç türleri arasında yer aldığından dolayı uzun süreli olarak kullanmayın. Ayrıca geniş cilt yüzeylerinde de kullanılması pek tavsiye edilmemektedir. Belogent kremin içeriğinde betametazon, Gentamisin ve kortizon gibi maddeler bulunur. Bunların yanı sıra sodyum, setil stearil alkol, Sıvı parafin, sodyum dihidrojen, fosfat monohidrat, fosforik asit, makrogol setil strearat eter, sıvı parafin, beyaz yumuşak parafin gibi yardımcı maddeler yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Dermotave Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Belogent Kremi Hamileler Kullanabilir Mi?

Belogent kremi çok gerekli olmadıkça hamilelerin kullanmaması gerekir. Eğer, çok gerekli olursa doktor tavsiyesi ile reçeteyle alınabilir. Ayrıca bu kremi emziren annelerde göğüs ucu ve çevresinde kullanmamalıdır. Cilt yolu ile anne sütüne geçip geçmediği konusunda herhangi bir bilgiye ulaşılmasa da göğüs ucu ve çevresine sürülmesi durumunda bebek ağız yolu ile kremi tadını alabileceği için bebeğe zarar verebilir.

Belogent Krem Yaraya İyi Gelir Mi?

Belogent krem yaraya iyi gelen bir krem türüdür. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu krem özellikle sedef, egzama termal cilt lezyonlarında, ciltte meydana gelen sıyrık ve çiziklerde, pisiklerde cilt rahatsızlıkları ve bebek bezinden kaynaklı cilt döküntülerinde, uyuz hastalığı gibi pek çok rahatsızlığı tedavisinde birebir etkisi vardır. Kullanıldığı andan itibaren çok kısa sürede etkisi gösteren bu krem beyaz renge sahip, mekanik kapanımlar içermemektedir. Kullanıcıların %90‘nı bu kremden olumlu sonuçlar almıştır. Homojen ve yarı saydamlı bir krem olduğu için ciltle kısa sürede emilim sağlayarak etkisini göstermeye başlar. Fakat uzmanlar bu ürünü 20 günden fazla kullanmamanızı tavsiye etmektedir.

İlginizi Çekebilir: Travazol Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Yorum Yap