Advantan Krem Kortizonlu Mu? Yüze Sürülür Mü?

Advantan Krem Kortizonlu Mu? Yüze Sürülür Mü?

Advantan krem kortizon içeren bir kremdir. Öncelikle bu kremi uzmanların tavsiye ettiği şekilde kullanmalısınız. Aksi takdir de istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Etkilenen cilde ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe cilde sürün. Günde bir uygulama yeterlidir. Advantan krem ​​kortikosteroid içerir. Aşırı kullanımı kötü sonuçlar doğurabilir yani cildiniz kötü olabilir ancak kullanım sonrası ciltte oluşan egzamayı iyileştirir. Bu ilginç bir yüz kremidir.; Şiddetli döküntüleri tedavi edebilir ancak doz dikkatli bir şekilde ayarlanmalıdır. Bunun nedeni kortizon içermesidir.

Advantan Krem Yüze Sürülür Mü?

Yüzü sürülmesinden hiçbir sakınca yoktur. Doktorunuz aksini söylemedikçe, Advantan’ı etkilenen cilde ince bir şekilde uygulayın ve günde bir kez hafifçe ovun. Çok iltihaplı seboreik egzamada yüzün etkilenen bölgeleri bir haftadan fazla kullanılmamalıdır. Genel olarak yetişkinler iki haftadan fazla kullanmamalıdır. Bu yüz kremi, su oranı yüksek ve yağ oranı düşüktür ve şiddetli ve ağrılı egzama, çok yağlı cilt ve vücudun açıkta kalan veya kıllı bölgeleri için özel olarak tasarlanmıştır.

Advantan Krem Vajinada Kullanılır Mı?

Advantan krem genital bölgeye de kullanılabilir ama doktorunuza danışarak kullanmalısınız. Genital bölgedeki cilt problemleri devam ederse yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürebilir. Bu yazımızda Advantan krem ​​genital bölgede kullanılıp kullanılmadığı sorusuna detaylı bir cevap verilecektir. Genital bölge, yakınlık ve hassasiyet açısından vücudun geri kalanından ayrılmıştır. Genital bölgeye özgü cilt rahatsızlıkları olsa da genital bölgeye sıçrarsa çok dikkatli olunmalıdır. Egzama şikâyetleri bazı zamanlarda artarken bazı dönemlerde azalır. Advantan krem ​​egzama şikâyetlerinin zirvesinin sorunsuz geçmesini sağlar. Genital bölgede egzama veya egzama gibi olan rahatsızlık varsa advantan kullanılabilir. Advantan kremin kullanma talimatında özel bölgede kullanılamaması gerektiğine dair bir bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle Advantan krem ​​genital bölgede de kullanılabilir.

Advantan Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

4 aydan küçük bebeklerde Advantan krem kullanılmaz. Advantan’ın 4-5 aylıktan küçük çocuklarda kullanılması doğru değildir. Advantan obstrüksiyon sırasında uygulanmamalıdır. Bu katmanın kapalı olabileceğini unutmayın. Advantan aylıktan 3 yaşına kadar olan çocuklarda kullanıldığında dikkatli bir kullanım ile kullanılması ve doktora danışılarak hareket edilmesi gerekmektedir. Bazı doktorlar 1 yaşın altındaki çocukların kullanmaması gerektiğini söylemiştir.

Advantan Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Advantan krem hamilelikte veya hamilelik şüphesi olan kadınlarda kullanılmaz. Bu krem, su oranı yüksek ve yağ oranı düşüktür ve şiddetli ve ağrılı egzama, çok yağlı cilt ve parlak veya tüylü vücut bölgeleri için özel olarak tasarlanmıştır. Bu kremi asla bir tıp uzmanına danışmadan kullanmamalısınız. Çünkü alerjen içeriyorsa ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Yetişkinlerde tedavi süresi 12 haftadır; Bebekler ve çocuklar haftayı geçmemelidir. Genel olarak, aynı içeriği içeren özel maddeler gebeliğin ilk üç ayında kontrendikedir. Bu özelliği yüzünden hamilelere tavsiye edilmemektedir.

İlginizi Çekebilir: Parol Adeti Geciktirir Mi?

Yorum Yap