Acnelyse Krem Sürdükten Sonra Yıkanır Mı?

Acnelyse Krem Sürdükten Sonra Yıkanır Mı?
Acnelyse Krem Sürdükten Sonra Yıkanır Mı?

Acnelyse krem sürdükten sonra yıkanması için bir zaman geçmesi gerekir genelde akşam yatarken sürülen krem sabah kalkındığında yıkanması uygun görülmektedir. Bu şekilde krem cildinize nüfus etmiş ve etki yapacağı bölge üzerine çalışmaya başlamış olacaktır. Bu açıdan bakıldığında kesinlikle kremin tam anlamıyla işe yarayabilmesi için vücudunuzda bir süre kalması gerekmektedir.

Kremin özellikle sivilceler üzerinde etkisi düşünüldüğünde oldukça kullanışlı olduğu görülmektedir. Fakat daha yararlı olmasını sağlamak adına kesinlikle kullanım koşullarına uyulması gerekmektedir. Buna dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde istenmeyen sonuçların ortaya çıkabilmesi mümkündür.

Acnelyse Krem Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Acnelyse krem tedavi sonucu genellikle 2 ile 3 hafta içerisinde ortaya çıkmaktadır. Ancak kremin tam anlamıyla etki etmesi için 6 haftanın geçmesi gerekmektedir. Lezyonların düzelmesinden sonra ve olumlu sonuçları almaya başladıkça kullanım azaltılabilir. Kesinlikle doğru ve etkili sonucu görmek için 6 hafta beklemeniz gerekmektedir.

Tam anlamıyla bir tedavi için bu süreci takip ederek beklemek en iyi yöntem olarak kabul edilmektedir. Eğer 2-3 haftalık süre içerisinde istediğiniz gibi bir sonuç alamazsanız doktora başvurmanız gerekmektedir. Tedavi adına kesin sonuç almak için kesinlikle yapılması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Dermotave Krem Yüze Sürülür Mü?

Acnelyse Krem Kızarıklık Ne Zaman Geçer?

Acnelyse krem bazı durumlarda kızarıklığa neden olabilmektedir. Bu durumlarda kızarıklığın kendiliğinden geçmesi beklenmelidir. Bu süre değişiklik göstermekle birlikte 1 gün içerisinde geçmesi gerekmektedir. Ancak süreç uzuyorsa ve kendinizde farklı yan etkileri hissediyorsanız kesinlikle bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

Kızarıklık oluştuğunda bu alerjik bir reaksiyon olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Bu tip durumlarda da kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Alerjik reaksiyonlarda kesinlikle doktora başvurmak gerekmektedir. Doktor sonuçlara bakarak size en doğru tedaviyi uygulayacaktır. Kızarıklıkların azalıp çoğalmasına göre de anında müdahale için doktora başvurmak gerekebilir. Takip etmek önemlidir.

Acnelyse Krem Cildi Beyazlatır Mı?

Acnelyse krem cildi beyazlatma gibi bir durumu bulunmamaktadır. Bu krem, özellikle sivilceler üzerinde etkili bir kremdir. Cilt kremi olarak kullanılmaması gerekmektedir. Beyazlatmak için kullanılan kremler farklılık göstermektedir. Asla cilt beyazlaştırıcı olarak kullanılmamalıdır.

İlginizi Çekebilir: Dermotave Krem Ne İçin Kullanılır?

Yorum Yap