Expigment Reçetesiz Satılır Mı? Fiyatı Ne Kadar?

Expigment Reçetesiz Satılır Mı? Fiyatı Ne Kadar?

Expigment reçetesiz satılır mı? Sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz; Expigment reçetesiz  satılan bir kremdir. Bunun yanı sıra reçeteli olarak da satılmaktadır. Genellikle reçete ile satılan ve doktor kontrolünde olan bu krem, yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Çoğunlukla reçetesiz olarak satılan türü Expigment 2‘ dir.

Expigment Reçetesiz Fiyatı Ne Kadar?

Expigment reçeteli olmasının yanı sıra reçetesiz de satılmaktadır. 2020 yılında belirlenmiş son fiyatı 13 TL olan krem, reçete ile satıldığı takdirde kremin ücreti SGK tarafından karşılanmaktadır.

Expigment Eczane Fiyatı Ne Kadar?

Expigment eczane fiyatı 13 TL’ dir. Sadece eczanelerde satılan bu ürünü satın alırken yüze uygulanacağını dikkate alarak mutlaka son kullanma tarihi ve kutusu kontrol edilmelidir. Kremi çocuklardan uzak tutmaya özen gösterilmeli ve 25 dereceden daha serin bir yerde oda sıcaklığında muhafaza etmeye dikkat edilmelidir.

Expigment Ne İşe Yarar?

Expigment kremi, cilt sorunları olanlar tarafından kullanılan bir eczane ürünüdür. Güneş lekelerinin oluşmasını önleyen bu krem, ciltte olan koyulaşmaların açılmasını, daha sağlıklı, parlak, canlı, aydınlık, lekesiz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Ten rengindeki dengesizliklerin giderilmesine yardımcı olarak, lekelerin yok olmasına yardımcı olur. Bu ürünün içeriğindeki temel madde hidrokinondur.

Yüz için oluşturulan bu krem, yüzün yanı sıra vücudun farklı bölgelerinde de kullanılabilir.

Expigment Yan Etkileri Neler?

  • Boğaz ve dilin yanı sıra yüzde nefes olmaya engel olabilecek şişlikler,
  • Deride döküntü,
  • Baş dönmeleri,
  • Deride çatlama,
  • Deri üzerinde belli bölgelerde koyulaşma,
  • Batma ve kızarıklık,
  • Kabarcıklar,
  • Deride hafif yanıklar

Expigment kreminin yan etkileri neredeyse tüm ilaç ve kremlerde olduğu gibidir. Genellikle hassas cilde sahip olanlar ya da kremi bir anda fazla bir şekilde sürenlerde bu yan etkiler görülmektedir. Seyrek görülen bu yan etkilerle karşılaşmamak için kremi öncelikle küçük bir bölgeye uygulayabilirsiniz. Yukarıda listelenen yan etkiler ya da farklı etkilerle karşılaşılması durumunda mutlaka kremi kullanmayı bırakmalı  ve bir doktora danışılmalıdır.

Kremin vaatlerinin temeli cildi yenilemek olduğundan kullanım süresi boyunca ya da ilk zamanlarda ciltte soyulmalar yaşanabilmektedir. Ekstra veya can acıtıcı bir boyut almadığı takdirde soyulma durumu ile karşılaşmanız durumunda tedirgin olmadan kremi kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Dermabel Krem Yüze Sürülür Mü?

Yorum Yap