İlişkiden Sonra Karın Ağrısı Neden Olur? Normal Mi?

İlişkiden Sonra Karın Ağrısı Neden Olur? Normal Mi?
İlişkiden Sonra Karın Ağrısı

İlişkiden sonra karın ağrısı nedeni, partneriniz bilinçsizce çok fazla sert davranması ve cinsel bölgenin girişini çok fazla zorlamasıdır. Bunun tam tersi durumlarda, sizin yediğiniz bir şeyi fazla kaçırmış olmanız ve hemen ardından ilişki yaşamanız da ağrı yapmaktadır.

Adet dönemine yaklaştıysanız ve orada bir basınç hissi oluştuysa bundan dolayı da olmaktadır. Bölgedeki kasların aşırı zorlanmış olmasından dolayı da kramplar veya ağrıların görüldüğü bilinmektedir. İlk kez yaşanıyorsa bu durum oldukça normal olarak bilinmekte, çünkü bölgenin ham olmasından dolayı ağrı meydana gelmektedir.

İlişki Sonrası Karın Ağrısı Normal Mi?

Her zaman olmasa da ilk kez ilişki yaşanıyorsa veya bölge çok fazla basınç ile zorlanmışsa ilişki sonrası karın ağrısının normal olduğu söylenebilmektedir. Eğer, ağrı duyan kişide bir şüphe uyandıysa kadın doğum uzmanına gitmesi önerilmektedir. Her daim bu tip durumlarda bir hekime danışılması gerektiği için bir iki güne geçmeyip uzun sürdüğü takdirde doktordan randevu alınması önerilmektedir.

Partneriniz çok fazla bölgeyi zorlayarak içeri girmeye çalıştıysa ve siz hazır değilseniz de bu durumun görülmesinin normal olduğu söylenebilmektedir. Zorlamalar yoluyla yaşanan ilişki sonrası karın ağrısının oldukça normal olduğu söylenebilmektedir.

İlişkiden Sonra Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

İlişkiden sonra karın ağrısı, mideyi zorlayan yiyeceklerin yenmemesi ve biriken gazın atılması ile geçmektedir. Ağrıyan bölgeye hafif ve orta hızda masajlar yaparak bölgede biriken gazın atılması için yardımcı olmanız önerilmektedir.

Eczaneye danışarak ağrıyı kesen bazı ilaçları kullanmak da bu durumun geçmesi için yardımcı olmaktadır. 1-2 gün midenin dinlendirilmesi ve tekrardan ilişkiye zorlanmaması bireyin iyi hissetmesini sağlamaktadır.

Cinsel İlişkiden Sonra Karın Ağrısı Hamilelik Belirtisi Mi?

Cinsel ilişkiden sonra karın ağrısı

Cinsel ilişkiden sonra karın ağrısı, genelde rahim bölgesi genişlemeye başladığı için ağrı olduğu bilinmekte ancak her cinsel ilişkiden sonra ağrı olduğunda hamilelik gerçekleşmemektedir. Bu nedenle de net bir hamilelik belirtisi değildir. Bu durumun sağlıklı tespiti için bir kadın doğum uzmanına gitmeniz gerekmektedir.

Hamileliğin belirtileri evre evre gerçekleştiği için bir ilişkiden hemen sonra direkt olarak hamile kalınmamaktadır. Seks sonrası karın ağrısı her daim bu duruma işaret etmediği gibi korunduğunuz takdirde endişe gerektirecek bir durumun olmadığını da söylemek gerekmektedir.

Korunmasız İlişkiden Sonra Kasık Ağrısı Neden Olur?

Cinsel ilişki sonrası kasık ağrısı psikolojik ve fiziksel olarak kişinin kendisini hissettiği duruma göre değişse de genelde partnerin bölgeye aşırı baskı uygulamasından dolayı kasık ağrısı olmaktadır. Kasık bölgesi ilişki için çok zorlanmış ve ilişkiye başlamak için hazır hissedilmemişse o halde ağrı görülmektedir.

Bazen, cinsel hastalıklardan dolayı veya bölgenin tahriş edilmesinden dolayı da ortaya çıkmaktadır. Orgazm, kasık fıtığı ya da kasların aşırı zorlanması sonucunda meydana geldiği de söylenebilmektedir. Endişelenmeden önce bir doktora muhakkak danışılması gerektiğinin altını çizmek önemli olmaktadır.

Ters İlişki Sonrası Karın Ağrısı Neden Olur?

Ters ilişki sonrası karın ağrısı, doğal yollarla gerçekleştirilen bir ilişki olmadığı için büyük tuvalet ve gaz sorunu ortaya çıkarmaktadır. Normal yaşanan bir ilişkide cinsel bölgelerin birleşiminden doğan bir orgazm yaşanması önerilmektedir.

Metabolik veya bölgenin ilişki yaşamaya uygun olmaması nedenli bazı olumsuz sonuçlar meydana gelebilmektedir. Böyle bir durum için muhakkak kadın doğum uzmanına gitmek ve ortaya çıkan problemi açıklamak gerekmektedir.

Cinsel İlişki Sırasında Alt Karın Ağrısı Neden Olur?

Cinsel ilişki sırasında alt karın ağrısı, bireylerin yumurtalıklarında kist problemi yaşanıyorsa veya partnerleri bölgeyi çok zorlamışta bundan dolayı meydana gelmektedir. Gaz, sindirim veya bölgenin tahriş olmasından dolayı da ortaya çıktığı bilinmektedir.

Herkeste aynı nedenlerden dolayı ortaya çıkmayacağı için muhakkak bir hekime başvurulması önerilmektedir. Bazen birey, kendi başına aldığı yanlış tedbirler sonucunda daha farklı bir durumla karşılaşabileceği için erkenden doktora gitmek faydalı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Adet Sancısı Var Ama Adet Olamıyorum

Yorum Yap