Kocam Benimle İlişkiye Girmiyor Neden? Ne Yapmalıyım?

Kocam Benimle İlişkiye Girmiyor Neden? Ne Yapmalıyım?
Kocam benimle ilişkiye girmiyor

Kocam benimle ilişkiye girmiyor probleminin birçok nedeni olabilir. Eşinizin neden sizinle ilişkiye girmediğini ve girmesi için nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız kocanızla iyi bir birliktelik için gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz. Eğer kişisel hijyeninize önem veriyor ve kocanıza güzel görünmek için çaba gösterdiğiniz halde sizinle ilişkiye girmiyorsa bir sorun var demektir ve bunu çözmeniz gerekecektir.

Kocamın İlişkiye Girmesi İçin Ne Yapmalıyım?

  1. İletişim kurun
  2. Yargılama konusunu düşünün
  3. Güveni sorgulayın.
  4. Eşitliği düşünün.

1.İletişim Kurun

İletişim kurma, aile, arkadaşlar, eşiniz ve çocuklarınızla sağlıklı bir hayat sürebilmeniz için gerekli olan bir ön koşuldur. Sağlıklı bir iletişim, karşılıklı olarak istekleriniz ve arzularınızı paylaşmanız ve bu doğrultuda hareket etmeniz sonucunda gerçekleşir. Eşiniz veya partnerinizle sevişme esnasında seni neler mutlu eder?- nelerden hoşlanırsın? Ne yapmamı istersin?- neleri yapmamamı tercih edersin bunları benimle paylaşabilirsen daha güzel bir cinsel hayatımız olur.- şeklinde sorularla karşımızdakinin ne istediğini bilir ve kendi isteklerimizi söylersek cinsel bir iletişim kurmuş oluruz. Aynı zamanda cinsellik hakkında açıkça ve rahat bir konuşma tarzı eşinizi size yakınlaştıracaktır.

2.Yargılama Konusunu Düşünün

Eğer eşinizi çoğu konuda yargılıyorsanız, eşiniz seks konusunda size mesafeli davranabilir. Çünkü sizin onu sevişmenize göre kötü bir yargıda bulunacakmışsınız hissi onun sizinle ilişkye girememesinin sebepleri arasında olabilir. Bu yüzden eşinizi yargılamadan her konuda dinlemeye ve anlamaya çalışmanız onun size karşı daha rahat davranmasını sağlayacaktır.

Eşim benimle ilişkiye girmiyor

3.Güveni Sorgulayın

Sağlıklı bir cinselliğin en önemli unsurlarından biri de güvendir. İyi bir cinsel birliktelik için eşlerin birbirine güvenmeleri gerekmektedir. Bu yüzden öncelikle eşinizin bu konuda güvenini kazanmanız gerekmektedir.

4.Eşitliği Düşünün

Hem sizin hem de partnerinizin mutlu olmaya ve iyi bir seks yaşamaya hakkı vardır. Bu yüzden yalnızca eşinizin isteği ve hoşnutluğunu değil kendi isteklerinizi de belirtmeniz, sizi eşinize karşı çekici kılacaktır.

Kocam Beni Sevmiyor Mu?

Kocanızın sizinle ilişkiye girmemesi sizi sevmediği anlamına gelmemektedir.  Birbirini seven çiftlerin ilişkilerinin daha iyi olabilmesi ve evliliklerinde mutlu olması için sağlıklı bir cinsel birliktelik gerekmektedir. Bu yüzden eşinizin sizi sevmediğini düşünmek yerine cinsel birlikteliğinizi gözden geçirerek gündelik hayatınızın içerisinde cinsellik üzerine emek harcamalısınız.

Yorum Yap