Tampon Ped İle Denize Girilir Mi? Zararı Var Mı?

Tampon Ped İle Denize Girilir Mi? Zararı Var Mı?

Tampon Ped İle Denize Girilir Mi? Sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz; adetliyken denize girmek isteyenler, tampon ped kullanarak denize girebilir. Adetken denize girmek normalde çok fazla önerilmez çünkü vajina için sağlıklı değildir. Tampon kullandığınızda mayonuzun dışına kan geçmeyeceği için rahatça yüzebilirsiniz. Ayrıca tampon içeride şişer ve bu durum deniz suyunun adet kanı ile birleşmesini engeller. Böylelikle de üreme organlarınızın sağlığı korunmuş olur.

Denize girmek için adet döneminden sonrasını beklemek daha iyidir. Denizden gelebilecek olan mikroplara karşı temkinli olmak gerekir. Çünkü kadınların üreme organları hassas yapıdadır ve kolaylıkla enfeksiyon kapmaya açık bir özelliktedir. Özellikle normal pedlerle denize girdikten sonra mantar enfeksiyonu kapma olasılığınız yüksektir. Tampon kullanmak, diğer pedlere göre daha sağlıklıdır. Adetliyken tampon kullanmadan denize girdiğiniz zaman enfeksiyonlara daha fazla açık olursunuz. Ayrıca adetliyken denize girdiğinizde regliniz düzensizleşebilir.

Bazı kadınlar adet olunca denize girebilmek için geciktirici hap kullanabilmektedir. Bu haplar hormon dengenizi bozacağı için tavsiye edilmez. Bunun yerine mayonuzun içine ped takıp üstüne deniz şortu giymek gibi yöntemler tercih edebilirsiniz. Ancak bu yöntemler de tampon kadar sağlıklı olmayacaktır. Tamponu sadece bakire olmayan kadınlar kullanabilir. Tamponun sık sık değiştirilmesi de gereklidir. Denizden çıktıktan sonra ıslak bir şekilde oturmak yerine direkt tamponu değiştirip üzerinize kuru giysiler giymeniz gerekir. Çünkü denizden sonraki ıslaklık, vajina sağlığına dikkat edenler için tehlikelidir.

Yorum Yap