Adet Olacakmış Gibi Ağrı Hamilelik Belirtisi Mi?

Adet Olacakmış Gibi Ağrı Hamilelik Belirtisi Mi?

Hamile kalmak ve adet olmak benzer döngülere sahip olduğundan evet adet belirtisinde ki ağrı hamilelik belirtisidir. Günümüzde birçok kadın adet tarihi yaklaştığında hamilelikten umudunu keser. Çünkü adet olacakmış gibi hissedip olmamak istemezler. Hamilelik belirtileri ve adet belirtileri neredeyse aynıdır. Adet olacakmış gibi olup hamile olan birçok kadın vardır. Adet başlamadan önce her belirti aynıdır. Bunu ayıran tek bir şey vardır o da adet günü geldiğinde adet olmamaktır.

Hamilelik Belirtisi Adet Ağrısı Gibi Olur Mu?

Evet, olur çünkü hamilelikler de yumurtaların salınımı gerçekleşmez çünkü yumurta çoktan sperm tarafından döllenmiştir. Hamilelik belirtisinde bel ağrısı, kasık ağrısı, kasıklara kramp girmesi ve karın ağrısı vardır. Tıpkı adet olacakmışçasına bu bölgeleriniz ağrır ya da sızlar. Bu da hamile miyim yoksa adet mi olacağım sorusunu akıllara getirir. Bu yüzden adet olacakmış gibi hissedip hamile olanlar etrafımız da çoktur.

Adet ve Hamilelik Belirtileri Nasıl Ayırt Edilir?

Adet olmadan önce kasıklarınız ağrır ve kramplara maruz kalırsınız. Hamilelikte de bu böyledir. Hamileliği adetten ayıran tek özellik adet günü geldiğinde belirtilerin artması ama adetin gelmemesidir. Adet gecikmesi yaşanıyor zannedilebilir ama çoğu zaman öyle değildir. Bu yüzden geç hamileliğini öğrenen bir sürü kadın ve aileler vardır. Birde bu ağrıların yanında mide yanmaları ve kokulara olan hassasiyet varsa bu belirtiler adet belirtilerinden ayrılır ve hamilelik belirtilerine girer. Hamile kalmak isteyen kadınlar genelde bu belirtileri psikolojik olarak yaşıyor gibi olurlar. Her ay aynı hisse kapılanlar gerçekten bu belirtileri yaşadıklarında anlayamayacaklar. Geç anlayanlar da tam olarak bu sebepten hamileliklerini geç anlıyorlar.

Hamileliğin İlk Haftalarında Adet Sancısı Gibi Sancı Olur Mu?

Hamileliğin ilk haftaları sancılı geçmektedir. Çünkü bebek size yani rahminize tutunmaya çalışmaktadır. Bazı kadınlarda sancı ve ağrı hatta azıcık kanama görülse de bazı kadınlarda bu hissedilmez. Kişiden kişiye göre değişen bu ağrılar endişeye sebep vermektedir. Bir rahatsızlığı olduğunu düşünüp doktora giden ve hamile olduğunu öğrenen birçok kadın bulunmaktadır. Adet sancısı hamileliğin ilk hafta sancısı gibidir. Bu benzer ağrılar yüzünden kafalar da karışıklıklar yaşanabilmektedir.

Adet Öncesi Karın Ağrısı Hamilelik Belirtisi Mi?

Bazı kadınlar da adet olacakmışçasına ağrı olur. Kadınlar adet olacaklarını düşünürken bir anda hamile olduklarını öğrenirler. Çünkü adet karın ağrısı ile hamilelik karın ağrısı benzer özelliktedir. Bu özelliklerden birisi alt karında oluşan hafif hafif sızlamalardır. Tam olarak kasıkta oluşan kramplarda iki durumda da yaşanmaktadır.

Adet Olacakmış Gibi Ağrı Neden Olur?

Ya adet olacaksanız ya da hamileyseniz bu tür ağrılar oluşur. Karın ve kasıklarda ağrıların meydana gelmesinin ilk sebebi adet sancıları olsa da bazen hayat şaşırtır ve beklenmedik anda hamile olduğunuzu öğrenirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Regl Külodu Ne İşe Yarar?

Yorum Yap