Amodimethicone Nedir? Zararlı Mı? Saça Zarar Verir Mi?

Amodimethicone Nedir? Zararlı Mı? Saça Zarar Verir Mi?

Amodimethicone, şampuan ve saç kremlerinde bulunan bir maddedir ve silikon bir maddedir. Saç bakım ürünlerinde kimi bireyler tarafından tercih edilen bir maddedir. İlk kullanımında saça dolgunluk ve parlaklık veren bu madde, daha sonra saç dökülmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu tarz slikon içeren ürünleri kullanmadan önce iki kere düşünmekte fayda var diyebiliriz.

Amodimethicone Saça Zarar Verir Mi

Amodimethicone saça zarar verir çünkü saça yapışır ve saçtan çıkması zorlaşır. Bu ürün saç kremlerinde saçı dolgunlaştırmak ve parlaklık vermek amaçlı kullanılsa da saçın temizlenmesini engelleyip yağlanmasına sebep olan bir üründür.

Amodimethicone Zararlı Mı?

Amodimethicone zararlıdır. Bu ürün saçı sarar ve nefes almasını engeller. Her ne kadar saça parlaklık ve dolgunluk vermek gibi bir amacı olsa da saçı yağlandıran bir üründür.

Amodimethicone Saç Döker Mi?

Amodimethicone saçı döker çünkü saçın yağlanmasına ve aşınmasına neden olan bir silikon maddesidir. Saçı ağırlaştırır ve yağlı görünmesine neden olur, bu nedenle de tercih edilmesi tavsiye edilmez. İlk etapta saçınızın parlaştığını ve daha da gürleştiğini hissedebilirsiniz ancak zamanla bu durum tam tersine döner.

Amodimethicone Saça Zarar Verir Mi?

Amodimethicone saça zarar verir çünkü saçı yağlandırır ve ağırlaştırır, bu bakımdan da saç dökülmeleri ortaya çıkar. Saça parlaklık ve dolgunluk vermeyi amaçlayan bir ürün olsa da başarılı sonuçlar vermeyen bir yapısı vardır. Saç bakımı için saçı aşındıran ürünlerden uzak durmak önemlidir.

BIS Aminopropyl Dimethicone Nedir?

Saçın hacmine göre ve vücuda göre silikon bazlı bir kıvamlandırma ajanıdır. Şampuanlar ve saç durulayıcılar için kıvamlandırıcı olması adına kullanılan bir üründür. Saç ve cilt proteinleri için güçlü olduğu söylenir.

Yorum Yap