Hamileyim Belim Ağrıyor Cinsiyeti Ne Olabilir?

Hamileyim Belim Ağrıyor Cinsiyeti Ne Olabilir?

Hamilelikte yaşanan bel ağrısı, geleneksel inanışlara göre bebeğin erkek olacağına işarettir. Ancak bu durumun herhangi bir bilimsel kanıtı ya da açıklaması bulunmamaktadır. Bu yalnızca halk arasında eski zamanlardan beri gelen bir inanıştır. Bilimsel açıdan bakacak olursak bel ağrısının cinsiyet ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. Anne adaylarının hamile oldukları ilk anlardan itibaren en çok düşündüğü şeylerden biri bebeklerinin kız mı yoksa erkek mi olacağıdır. Cinsiyetin belli olduğu gün gelene kadar hamileliklerinde yaşadıkları durumlardan cinsiyeti tahmin etmeye çalışan anne adayları bu tür belirtilerle heyecana kapılsalar da ne yazık ki hamilelikte bel ağrısı cinsiyet göstergesi değildir.

Gebelikte Sırt Ağrısı Hangi Cinsiyet?

Gebelikte sırt ağrısı yaşanması halk arasında bebeğin erkek olacağını düşündüren bir işarettir. Ancak bel ağrısı gibi bu durum da ne yazık ki cinsiyeti net olarak belirlemez. Gebelik döneminde özellikle bebeğin kilosu arttıkça anne adayında bazı ağrıların meydana gelmesi gayet normaldir. Ancak, bebeğin cinsiyeti her anne ve baba adayını çok heyecanlandıran bir durum olduğu için henüz günü gelmeden belirli belirtiler ile tahmin yürütmeye çalışmak da eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş geleneksel yöntemler arasındadır. Sırt ağrısı da anne adaylarının bebeğin cinsiyeti hakkında fikir sahibi olunabileceğine inandığı belirtiler arasındadır. Halk arasında sırt ağrıları yaşayan annenin bebeğinin erkek olacağına dair bir inanış olsa da bilimsel bir veri bulunmamaktadır.

Hamileyim Belim Çok Ağrıyor Ne Yapmalıyım?

Hamilelikte bel ağrıları yaşayan anne adaylarının daha ağrısız bir hamilelik süreci geçirmek için dikkat etmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Kilo elbette ki hamilelik sürecinin bir parçasıdır. Ancak gereğinden fazla alınan kiloların hamilelikte bel ağrılarını arttırdığı da bilinmektedir. Anne adayları bu süreci sağlıklı ve kontrollü beslenerek geçirmelidir.
  • Bel ağrılarının bir diğer sebebi D vitamini ve kalsiyum eksikliğidir. Hamilelik sürecinde bu değerlerin düşük olmamasına dikkat edilmelidir.
  • Anne adaylarında karın bölgesinin genişlemesi ile birlikte duruş bozuklukları meydana gelebilir ve bu duruş bozukluklarının hamilelikte bel ağrısı yaşatan sebepler arasında yer aldığı bilinmektedir. Duruş bozukluklarına dikkat edilmelidir.
  • Hamilelik sürecinde yüksek topuklu ayakkabı giyilmemelidir.
  • Anne adaylarının bir diğer hatası ise hamilelik sürecinde istirahate önem vermemeleridir. Bu durum da bel ağrılarının tetikleyicisi olarak bilinmektedir.

Hamilelikte Sırt Ağrısı Neye İşarettir?

Hamilelikte yaşanılan sırt ağrısı gayet normal bir durum olup herhangi özel bir anlam ifade etmemektedir. Hamilelik sürecinde anne adayının vücudunda, vücudu doğuma hazırlamak için pek çok değişim meydana gelmektedir. Bu değişim ile gerilen kaslar da anne adayının sırt ağrıları yaşamasına sebep olmaktadır. Bu nedenle hamilelikte yaşanılan sırt ağrıları, sürecin olması gerektiği gibi ilerlediğini göstermektedir. Sırt ağrıları çok şiddetli ve istirahat ile geçmiyorsa anne adayı mutlaka doktoruna danışmalıdır.

Yorum Yap