Emziren Anne Alkol Alabilir Mi? Sigara İçebilir Mi?

Emziren Anne Alkol Alabilir Mi? Sigara İçebilir Mi?

Emziren anne alkol almamalıdır. Alkol, yapısı gereği insan vücuduna zarar veren bir madde olduğundan annelerin alkol alması bebeği olumsuz geri dönüşler yaratmaktadır. Annenin yediği ve içtiği her şeyin kana karıştıktan sonra annenin sütüne yansıdığı bilinmektedir. Bu yüzden de alkol alan bir anne dolaylı yoldan da bebeğinin alkol almasına neden olmaktadır.

Bu yüzden normal şartlarda dahi zararlı olan alkolün emzirme döneminde kesinlikle alınmaması gerekmektedir. Bu durumun tek istisnası ayda yılda bir kez bir bardak olarak bilinmektedir. Çok uzun aralıklarla içilen alkole biraz daha hoşgörü ile yaklaşılması mümkündür. Ancak fazlası kesinlikle zarar olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle nikotinin doğrudan anne sütüne geçtiğini bilmek gerekmektedir.

Emziren Anne Sigara İçebilir Mi?

Emziren anne sigara içmemelidir. Özellikle yukarıda da belirtildiği gibi nikotin doğrudan anne sütüne geçer ve oradan da bebeğe geçmesi gibi bir durum söz konusudur. Özellikle gebelik sürecinde yaşadığınız sigarasız yaşam alışkanlığınızı emzirme döneminde de sürdürmeniz ve hatta gerekiyorsa ömrünüzün sonuna kadar içmemeniz gerekmektedir. Emzirme döneminden sonra bile küçük yanında sigara içtiğiniz de onların sağlığını olumsuz yönde etkilemeniz mümkündür.

Sigarayı bırakamıyor ve içmekten kendinizi alamıyorsanız en azından bebeğin yanında sigara içmemeniz ve onunla aynı odada kesinlikle sigarayı kullanmamanız gerekmektedir. Ayrıca bebeği zehirlememek için emzirmeye başlamadan en az 3 saat önce sigara içmiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ilerleyen dönemlerde hiç istenmeyen sağlık problemleri ile karşılaşmanız mümkündür.

Keşfet: Emziren Anne Sakatat Yiyebilir Mi?

Emziren Anne Bira İçebilir Mi?

Emziren anne bira içmemelidir. Bira, yapısı gereği alkol sınıfında bulunmaktadır ve bunun özellikle bebek vücuduna olabilecek birçok etkisinin olduğu bilinmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ayda yılda bir bir bardak içmek hoş görülebilir ancak sürekli olarak ya da çeşitli alkol maddelerini kullanmak emziren anneler için hatta tüm anneler için oldukça zararlı bir durumdur. Özellikle sütünüz ile birlikte çocuğunuzun da o alkolün zararlı etkilerinden etkilendiğini unutmamanız gerekmektedir.

Bu durum aşılamıyor ve sürekli olarak bir alkol ya da sigara içme gibi bir istek söz konusuysa kesinlikle doktora başvurmak 1. yol olmalıdır. Aksi takdirde ilerleyen süreçte bebeğiniz de ciddi manada sağlık sorunlarının yaşanması muhtemeldir. Bu şekilde olayların önünü kesmek için dikkatli olmalı ve kesinlikle bebeğinizin yanında bir başkasının herhangi bir zararlı madde kullanmasına izin vermemeniz gerekmektedir.

Emziren Anne Alkol Alırsa Ne Yapmalı?

Emziren anne alkol alırsa kesinlikle bunu emzirmeden en az 2-3 saat önce yapılması gerekmektedir. Özellikle bu durumun sürekli olarak tekrarlanmaması oldukça önemlidir. Tekrarlayan durumlarda gelecek için bebeğe çok olumsuz sağlık problemlerini miras olarak bıraktığınızı bilmek gerekmektedir. Özellikle de emzirme döneminde özveri göstermeli ve alkol almaktan kaçınılmalıdır.

Keşfet: Emziren Anne Çekirdek Yiyebilir Mi?

Sigara İçen Anne Emzirebilir Mi?

Sigara içen anne emzirebilir. Bebeklerin yapısı gereği anne sütünden başka bir şey alamayacakları için bir nevi anne sütüne muhtaç olarak doğarlar. Sigara içen annenin de bebeği emzirme gibi bir sorumluluğu vardır. Ancak Bebeğin sağlıklı gelişimini sağlaması da bebek için ayrı bir sorumluluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden sağlıklı bir bebeklik dönemi geçirmesi için sigarayı bırakmak gerekmektedir.

Sigara bırakılmadığında ve emzirme devam ettiğinde belki 10 yıl ya da 15 yıl sonra sağlık problemlerinin yaşanması muhtemeldir. Bebeğinize bırakacağınız en kötü mirasında bu olacağını unutmamanız gerekmektedir.

Emziren Anne Alkol Aldıktan Kaç Saat Sonra Emzirilir?

Emziren anne alkol aldıktan en az 2-3 saat sonra emzirilmelidir. Süreç iyi değerlendirmelidir ve alkol alacağınız kesinse daha önceden sütünüzü ayrı bir biberona doldurmanız faydalı olacaktır. Böylelikle minimum zamanı geçmek için etkili bir adım atmanız mümkündür. Alkol aldıktan sonra emzirmek çocuğun vücuduna zararlı maddeleri sokacağı için uzmanlar tarafından da önerilmemektedir.

Emziren Anne Şarap İçebilir Mi?

Emziren anne ayda yılda bir olmak kaydıyla 1 kadeh şarap içebilir. Fakat kadehlerin kesinlikle artmaması gerekmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda bebek için oldukça zararlı maddelerin vücuduna gireceğini bilmek gerekmektedir. Özellikle şarabın üzümden yapıldığını ve bir nebze olsun diğer alkollere göre biraz daha sağlıklı olduğunu düşündüğümüzde, eğer alkol içmek istiyorsanız şarap bir tık daha iyi bir seçenek olacaktır.

Fakat yine de şarabında bir alkol olduğunu unutmamak ve bebeğe zarar vereceğini bilmek çok önemlidir. Bu yüzden özellikle hamile kaldığınızı öğrendiğiniz andan itibaren hiçbir şekilde alkol ve sigara ya da çeşitli zararlı maddeleri kullanmayı kesmek gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Emziren Anne Kestane Yiyebilir Mi?

Yorum Yap