Erkekler Siyah Saç Sever Mi? Yoksa Sarı Mı?

Erkekler Siyah Saç Sever Mi? Yoksa Sarı Mı?

Erkekler siyah saç sever mi? Sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz; Erkekler siyah saç sevmektedir çünkü siyah renk kadını sert gösteren bir saç rengidir. Siyah saç renkli kadınlar eğer beyaz tenli ise çok farklı bir izlenim yaratmışlardır. Bu izlenim karşıya seksi ve kendinden emin bir şekilde yansımaktadır. Bu yüzden erkeklerin sarı mı siyah saç mı sevdikleri konusunda net bir şey söylemek zor olsa da neye göre sevdikleri konusundaki fikirlere aşağıda yer verilmiştir.

Erkekler Siyah Saç Mı, Sarı Saç Mı Sever?

Türkiye’de siyah saçlı kadınların daha fazla olması erkekleri sarı saçı sevmeye teşvik etmiş olabilir, her ne kadar zevke göre değişse de toplum içerisindeki algıya bakıldığında erkeklerin sarı saçı daha çok sevdiği görülmektedir. Erkekler siyah saçlı kadınları daha olgun, zeki ve ciddiye alınacak kadınlar olarak görürler. Sarı saçlı kadınları seksi, sıcakkanlı ve samimi olarak görürler. Genel olarak erkekler sarı saçlı kadınlar hoşlanıyormuş gibi bir algı vardır.

Çünkü, her erkek bir dönem mutlaka sarı saçlı kadın hayali kurar. Ama her erkeğin hayatını devam ettirdiği kadınlar genelde siyah saçlı kadınlardır. Araştırmalara göre erkekler hayatlarını genelde siyah saçlı kadınlarla birleştirmiştir. Bu yüzden erkeklerin beğendiği saç rengi başta alınacak olan ilk cevap sarıdır. Her erkek sarı saçlı kadın sever ama tercih etmesi noktasında ciddi ilişki olup olmaması farklı bir yorumu içinde barındırır.

Erkekler siyah saç

En Çekici Saç Rengi Hangisi?

Toplumda daha az bulunduğu için en çekici saç rengi, sarı renktir. Erkeklerin ilk olarak etkilendikleri ve seçtikleri kadınlar sarı saçlı kadınlardır. İlk bakışta göze hitap eden ve ilgi uyandıran saç renginin sarı olması, Türk toplumunda kadınların çoğunluğunun siyah saçlı olması ve doğal sarı saçlı kadınların ender görülmesidir.

Bu yüzden kadınların saçlarını genelde sonradan sarıya boyatmasının altında yatan neden budur. Renk olarak ilgi çekici olan saç rengi açık ve sıcak bir renk tonudur ve samimi gelir. Göze çarparak ilgi uyandıran bir renk olan sarı, erkekleri etkileyici bir renktir. Ama kadınların ten rengi ile uyumlu saç rengini tercih etmesi, daha seksi görünmelerini sağlar.

Her İnsanın Zevki Aynı Değildir

Yukarıda her ne kadar Türkiye’nin genel yapısından yola çıkarak değerlendirmelerde bulunsak da her insanın zevki değişiktir. Bu yüzden bir insana sarı saç güzel gelirken diğer bir insana siyah saç güzel gelebilir. Bu durumda partnerinizin isteklerini öğrenmekte fayda var.

Yorum Yap