Hametan, Bepanthen, Madecassol Krem ve Merhem Arasındaki Fark Nedir?

Hametan, Bepanthen, Madecassol Krem ve Merhem Arasındaki Fark Nedir?

Madecassol krem ve merhem arasında pek bir fark yoktur. Madecassol krem ve merhem ikisi de Centella asiatica bitkisinin özündeki hammaddeleri sayesinde yaraları onaran, yenileyen ve tedavi eden tıbbi bir kremdir. Madecassol krem ​​ağırlıklı olarak yara, yanma problemleri, pişik, cilt lekeleri, akne izleri ve çatlakların tedavisinde kullanılır ve hamile, emzikli kadınlarda hiçbir yan etkisi olmadığından profesyoneller için tavsiye edilen bir tıbbi ilaçtır.

Bepanthen Krem ve Merhem Arsındaki Fark

Bu ikisi aynı krem sayılırlar. Kremler esas olarak cildin yüzey tedavisi için kullanılır ve kullanımları cildin alt katmanlarının hastalıklarına karşı etkisizdir. Merhemler ciltte daha uzun süre kalabildikleri için cilt tarafından daha kolay emilirler. Doktorlar cildinizin durumuna ve yapısına bağlı olarak size bir krem ​​veya merhem yazacaktır. Krem ve merhem aynı isme sahiptir, ancak içerik benzerdir. Bepanthen Krem ya da merhem, birçok farklı cilt tedavisinde önemli bir oyuncu olarak bilinir. Kesik, çizik, enfeksiyon, yanık ve cilt yaraları gibi enfeksiyonun oluşabileceği riskli durumları olan tüm yüzey deformasyonlarına karşı kullanılır.

Hametan Pomad ile Krem Arasındaki Fark

Pomad denilen merhemdir. Yani Hametan merhemin Hametan kremden farkı merhemin kreme göre daha yağlı olmasıdır. Yani merhem yağ bazlı, krem su bazlıdır. İkisinin de görevi ve iyileştirici gücü aynıdır. Yağlı olan daha yavaş emilirken su bazlı olan daha hızlı emilmektedir. Belki de 50-100 yıldır evlerimizde ve eczanelerde her zaman olan Hametan iki değişik halde ve kutuda satılmaktadır. Eczane raflarında krem ​​ve merhem olarak satılan Hametan kremin aksine merhem biraz yağlıdır. Ama kullanım amacınız cilt bakımı içinse ikisinde aynı güvenle kullanabilirsiniz. Dermatologlar bazen bu merhemi reçete ediyorlar ve yıllardır olumlu etkilerinden bahsediyorlar.

Teramisin ve Fucidin Arasındaki Fark

Teramisin Krem: Vücuttaki şişliklerden kızarıklığa kadar bir sürü problemden kurtulabilen, iyileştirmek için çok az zaman alan bir cilt kremidir. Akne, enfeksiyonlar, kesikler, yanıklar, bakteriyel enfeksiyonlar, vücut kızarıklıkları ve daha fazlasını tedavi eden Teramisin krem, cildin üst katmanlarındaki sivilce veya nasır gibi yaraları hızla iyileştirir. Fucidin Krem ise daha antibiyotikli bir krem yani daha ağır bir kremdir. Aktif bileşenleri sayesinde antibakteriyel özelliklere sahip Fucidin, bakterilerin neden olduğu cilt hastalıklarını da hızla ortadan kaldırır. Bakterilerin etkisiyle sıklıkla gençlerde görülen şişlik, yara, yanık, iltihaplı egzama, iltihaplı sivilce ve kıl dönmesi tedavisinde kullanılan bir antibiyotik olduğu için bu kremin sadece 20 gün kullanılması tavsiye edilir. Mantar içinde iyi gelir ve en önemli kullanım kuralı düzenli kullanılmasıdır.

Anestol Pomad ile Anestol Merhem Arasındaki Fark

Merhem ve Pomad aynı şeydir, krem farklı olandır. Yani merhem yağ bazlıdır ve emilimi uzun sürer krem ise su bazlıdır hemen cilt onu emer. Kremlerin arasında iyileştirici güç farkı yoktur. Anestol kremde Pomad da merhemde aynı düzeyde ve hızda rahatsızlıkları tedavi eder.

Yorum Yap