Regl İken Tüy Dökücü Krem Kullanılır Mı? Kıl Alınır Mı?

Regl İken Tüy Dökücü Krem Kullanılır Mı? Kıl Alınır Mı?

Regl döneminde tüy dökücü krem kullanabilirsiniz. Yüz yılardır insanlar, vücudundaki tüyleri alma yöneliminde bulunmaktadır. Her dönem farklı yöntemler ortaya çıkmıştır. Ağda, jilet, tüy dökücü kremler ve epilatörler gibi birçok farklı yöntem geliştirilmiştir. Bu tüylerin vücuda oldukça katkısı olmasının yanında uzunca süre temizlenmediği takdirde vücutta farklı bakteri türlerinin de oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

Tüy dökücü kremler en rahat ve en kolay tüy temizleme aparatıdır. Kadınlar için çok daha büyük öneme sahip olan bu konu, bazı soru işaretlerini de beraberinde getirmektedir. Regl dönemi kadınların en hassas oldukları dönemdir. Gerek ruhsal gerek bedensel olarak zor bir süreç yaşayabilmektedirler. Ağrılı ve sancılı bir regl döneminde kullanılan ilaçlar kanamayı durdurabilmektedir. Bazı ilaçlar da kanamanın artması yönünde semptomlar gösterebilmektedir. Tüy dökücü kremlerin de bileşenlerinde, kimyasallar yer almaktadır. Bu bakımdan regl döneminde kullanıp kullanmama konusunda kafa karışıklığı yaşanmaktadır. Gerçek şu ki tüy dökücü kremlerin kanamayı durdurduğu, ya da yoğunlaştırdığı ile ilgili bir görüş ya da veri bulunmamaktadır. Bu dönem yapılan tüy temizleme işleminde, herhangi bir tahrişe de neden olmamaktadır.

Adet Döneminde Kıl Alınır Mı?

Âdet döneminde kıl almanın vücuda herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Sağlık açısından bir sakıncası yoktur. Genel kanı olarak alınmaması yönünde fikir beyan edilmiştir. Bunun sebebi de âdet döneminde yapılacak kıl alma işleminin kişiye daha çok ağrı yaşatabilmesidir. Âdet döneminden sonra alınması tavsiye edilmektedir. Regl döneminde cilt hassaslaşacağı için herhangi bir tahrişe mahal vermemek için kıl alma işleminin sonrasında yapılması önerilmektedir.

Tüy Dökücü Krem Vajinada Kullanılır Mı?

Tüy dökücü kremler vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay yoludur. Özellikle genital bölge gibi hassas yerlerde uygulamak hayli kolaydır ancak bu bölgede kullanım sağlarken çok dikkat etmek gerekmektedir. Genital bölge içerisine asla sürülmemelidir ve teması gerçekleştirilmemelidir. Vajina yapısı itibarıyla oldukça hassastır. Herhangi bir kimyasal ile temas olduğunda ciddi tahriş ve yanmalara sıkıntılara verebilir.

Regl İken Tüy Dökücü Krem Kullanılır Mı?

 Tüy Dökücü Krem Vajinaya Zarar Verir Mi?

Alerjik bazı sorunlar yoksa tüy dökücü krem vajina temizlediğinde kullanılabilmektedir. Eğer alerjik bazı problemler yaşanıyorsa özellikle vajina alt bölgesinde kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Vajinada kararma gibi sorunlara yol açmayan bir yöntemdir. Tabii diğer yöntemlere nazaran çok daha pratik olma özelliğini de sahiptir. Herhangi bir alerjik reaksiyonu olmayan kişiler, tüy dökücü kremi vajinada kullanabilirler.

Âdet Döneminde Neden Ağda Yapılmaz?

Âdet dönemi birçok kadında ağrılı ve sancılı bir seyir izlemektedir. Böyle bir durumda zaten ağrılı olan vücuda fazladan acı çektiren ağdanın uygulanmamasında yarar bulunmaktadır. Ağda tüylerden kurtulmanın can acıtan bir yöntemidir ancak uzun süre tüylerden kurtulmayı sağlar. Ağda işleminin âdet döneminden sonra yapılması çok daha yerinde olacaktır. Bu dönem yapılacak olan ağda, hem vücuda ağrı yaşatır hem de genital bölgenin tahriş olmasına yol açabilir.

İlginizi Çekebilir: Doğum Kontrol Hapı Reçetesiz Satılır Mı?

Yorum Yap