Parol Adeti Keser Mi? Adeti Hangi İlaçlar Geciktirir?

Parol Adeti Keser Mi? Adeti Hangi İlaçlar Geciktirir?

Parol kadınların adet dönemlerinde alındığında bazı kişilerde kanmanın kesilmesine sebep olabilir.  Normal şartlarda kadınların adet dönemlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları gerekir. Her ay düzenli periyotlar halinde oluşan kanamaların ağrılı sürmesi halinde Parol benzeri bazı parasetamol içerikli ağrı kesiciler kullanılmaktadır. Parol kullanımı ile adetin kesilmesi veya azalması gibi bir durum ise her kadında ortaya çıkmamakla birlikte, bazı kadınlarda yoğunlukla yaşanmaktadır.

Parol Adeti Geciktirir mi?

Kadınlar Parol kullandıklarında adet dönemlerinde gecikmeler yaşayabilirler. Adet döngüsünün birkaç gün gecikmesi, ileriye sarkması gibi olumsuz durumlar ile karşılaşılabilir. Parol kullanımına bağlı olarak adet döngüsünde oluşabilecek gecikmeler bazı kadınlarda söz konusu iken bazı kadınlarda böyle bir durum oluşmayabilir. Parol ağrı kesici sınıfından bir ilaçtır ve adet dönemlerinde bu maksatla kullanılabilir. Adet ağrısı dışında kullanımında adet dönemlerine denk gelirse bazı kadınlarda gecikmeye de yol açabilir.

Parol Adeti Kaç Gün Geciktirir?

Parol bünyeden bünyeye değişiklik gösterdiği için herkeste adet gecikme süresi farklı olabilir. Piyasada sıklıkla kullanılan hafif ağrı kesicilerden biri olan Parol, adet dönemi öncesi kullanıldığında bazı kadınlarda adet periyodunu geciktirebilir. Bu durum bazı kişilerde hiç yaşanmazken bazılarında yoğun şekilde görülmektedir. Bu gecikme süresi de yine bünyeden bünyeye değişiklik gösterecektir. Birkaç gün yaşanabilecek gecikmeler, ilacın kullanımı kesildiğinde sona erecektir. Bir sonraki adet dönemi süreç normale dönecektir.

Hangi Ağrı Kesici Adeti Keser?

Parol, Arveles, Majezik vb. ağrı kesici sınıfına mensup ilaçlar bazı kadınlarda adet kanamasını kesebilmektedir. Bazı kadınlarda ise bu ağrı kesici kullanımı kanama üzerinde hiçbir etkiye sahip olmayabilir. Kişiden kişiye değişebilen bu durumu Kadın Doğum Uzmanları, adetin kesilmesinden ziyade ağrının kesilmesi olarak yorumlar. Ağrı kesiciler adeti kesmeyip rahatlatıcı etki oluşturduğu için kadınlar bunu adetin azalması olarak hissedebilir.

Adet Geciktirici İlaçlar Nelerdir?

  • Parol: Ağrı kesici sınıfına giren adet dönemi öncesinde yoğun bir biçimde kullanıldığında bazı kişilerde adet gecikmesine yol açabilir. Bu durum herkesi için geçerli olmayıp, bir sonraki döngü de normale dönecektir.
  • Arveles: Sıklıkla kullanılan bu ağrı kesici de adet gecikmesine yol açabilir, bünyeden bünyeye değişebilen bu gecikmeler bir sonraki süreçte normale dönecektir.
  • Jinekologlar tarafından yazılan bazı ilaçlar da özellikle adeti geciktirmesi amacıyla reçete edilir. Bu ilaçları doktor gözetiminde kullanmak gerekir. Örneğin; Progesteron içerikli ilaçlar bu sebeple doktorlar tarafından yazılabilir.

Parol İçersek Regl Kesilir mi?

Evet, Parol içen bazı kadınlarda regl kesilebilir. Parol adet dönemlerinde ağrı kesici özelliği için kullanılan bir ilaçtır. Regl dönemlerinde kullanıldığında adetin kesildiği gözlenebilir. Bazı kadınlar bu durumu yaşarken, bazı kadınlar ise ağrının kesilmesiyle adetin de kesildiğini sanabilir. Parol, adet dönemlerinde bünyeden bünyeye değişen bir etki edebilir ve adeti kesebilir, geciktirebilir.

İlgili İçerik: Fucidin Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Yorum Yap