Hametan Sarı ve Mavi Arasındaki Fark Nedir?

Hametan Sarı ve Mavi Arasındaki Fark Nedir?

Hametan sarı ve mavi arasında ki farklar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Aralarında ki en belirgin fark formlarıdır. Hametan sarı krem formunda bir ürünken, Hametan mavi pomad formunda bir üründür. Bu da demektir ki Hametan sarı da daha az yağ varken, Hametan mavinin içeriğinde daha çok yağ bulunmaktadır.
  • Hametan sarı krem formunda olduğu için deriye yüzeysel bir şekilde etki eder. Hametan mavi ise pomad formunda bir ürün olduğu için derinin çok daha derinlerine etki etmektedir.
  • Hametan sarı krem 100 gramın içeriğinde 5,35 gram Hamamelis virginiana distilatı, 5 gram setil alkol, 0,15 gram sorbik asit yer almaktadır. Hametan mavi pomada ise 100 gramlık bir ürün içerisinde 25 gram Hamamelis virginiana distilatı ve 5 gram asetillenmiş saf lanolin yer almaktadır.

Hametan Sarı Ne İşe Yarar?

Krem formunda olan Hametan sarı, cilt rahatsızlıkları için tercih edilen bir üründür. Pişik, cilt tedavisi ve yara izlerinde kullanılan bir ürün olan Hametan krem, oldukça etkili ve hızlı sonuçlar veren bir kremdir. Hametan sarı krem çok güçlü bir krem olduğu için muhakkak doktora danışılarak kullanılmalı, içeriğinde ki bileşenlere karşı bir alerji durumu olup olmadığı da muhakkak kontrol edilmelidir.

Hametan Mavi Ne İşe Yarar?

Pomad formunda olan Hametan mavi, cildi onarır ve yeniler. Ciltte ki problemlere karşı çözüm olarak kullanılan Hametan mavi etkisini çok hızlı bir şekilde gösteren bir üründür. Hametan mavinin doktor önerisi dışında kullanılmaması gerekir. Eczanelerde reçete ile satılan bir ürün olan Hametan mavi kullanmak istiyorsanız, cilt problemleriniz için bir doktora başvurabilir ve uygun görmesi halinde kullanabilirsiniz.

Mavi Hametan Yüze Sürülür Mü?

Mavi Hametan eğer doktor uygun görürse yüze sürülebilir. Mavi Hametan çok etkili bir krem olduğu için doktor izni olmadan yüze sürülmemelidir. Ciltte ki yanık gibi problemler için kullanılan mavi Hametan, doktorun ve eczanenin uygun gördüğü süre kadar yüzde tutulup sonrasında yıkanmalıdır. Ürün kullanılmadan önce içerisinde ki bileşenlere karşı kullanacak kişinin alerjisi olup olmadığı da muhakkak kontrol edilmelidir.

Hametan Pomad ile Krem Arasındaki Fark

Hametan pomad ile krem arasındaki en belirgin fark içerisinde ki yağ oranlarıdır. Yağ oranına göre de hem kullanım alanları hem de kullanım süreleri değişiklik göstermektedir. Hametan pomad çok daha yoğun ve daha yağlı bir ürün olduğu için cildin çok daha derinlerine nüfuz edebilir. Hametan krem ise içerisinde ki yağ oranı daha düşük olduğu için daha yüzeysel etki eden bir üründür. Her iki üründe yanık, yara gibi cilt problemlerine karşılık kullanılan ürünlerdir. Oldukça etkili bir ürün olan Hametan kullanılmadan önce muhakkak bir doktora danışılması gerekir.

Yorum Yap