Clindoxyl Jel Aile Hekimi Yazabilir Mi? Devlet Karşılıyor Mu?

Clindoxyl Jel Aile Hekimi Yazabilir Mi? Devlet Karşılıyor Mu?
Clindoxyl Jel Aile Hekimi Yazabilir Mi?

Clindoxyl jeli aile hekimi yazabilmektedir ve devlet bu ilacın bedelini karşılamaktadır. Bu ilaç reçetesiz de alınsa da aile hekiminin yazması tercih edilmektedir.

Antibiyotik etkisi gösteren bir kremdir ve sivilce yapan bakterilere karşı etkilidir. Sivilceleriniz önüne geçemediğiniz derecede arttıysa bu kremi tavsiye etmek mümkündür. Ancak yine de yan etkilerine bakmadan bu kremi kullanmamanız önemlidir çünkü her ciltte aynı reaksiyonu vermeyeceği bir gerçektir.

Clindoxyl Jel Eczanede Satılır Mı?

Anti-akne grubundan olan bu ilaç eczanelerde satılmaktadır. Cilt yağlanmasına ve sivilce bakterilerinin ortadan kaldırılmasına yardım etmektedir.

Etkisini hızlı gösteren bir ilaç olduğu için kullananlar tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır. Siyah nokta, akne, sivilce ve beyaz nokta problemleri olan bireylerin kullanması tavsiye edilmektedir. Bu ilacı kullanmadan önce muhakkak kullanım talimatlarını okuyup cildinize bir yan etkisi olup olmadığını araştırmanız önerilmektedir.

Clindoxyl Jel Fiyatları

Bu jelin fiyatları 45 TL ve 35 TL arasındadır. Alacağınız gramaja göre yüksek fiyatı en fazla 45 en düşüğü ise 35 TL’dir. Sivilce ve cilt problemleriniz varsa anti-akne etkisi gösteren bir antibiyotik olan bu ilaç cildinizi hızlıca iyileştirme özelliğindedir.

Fiyatları buradan da takip edebilirsiniz.

Bu jelin bedelini devlet karşılamaktadır. Ayrıyeten aile hekimi bu ilacı yazabildiği gibi eczaneden reçetesiz olarak da alınabilmektedir. Ancak bu ilacı almak için yine de bir reçeteniz olması tavsiye edilmektedir. İlacı kullanmadan önce yan etkilerine bakmanız cildinizin sağlığı açısından faydalı olabilmektedir.

Clindoxyl Jel Reçetesiz Satılır Mı?

Clindoxyl jel reçetesiz satılmaktadır. Ancak yine de bir doktorun size yazdığı reçete ile ilacı almanız önerilmektedir. Kafanıza göre kullandığınız her ilaç bünyenizin zarar görmesine neden olabilmektedir.

Bu ilaç sivilcelere karşı etkili bir antibiyotiktir ve aynı zamanda beyaz leke, siyah nokta ve aknelere de iyi gelmektedir. Cildinde sivilce sorunu olan birçok birey bu ilacın hızlıca etki ettiğine dair bir görüş birliği içindedir. İlacı kullanmadan önce ilacın içindeki etken maddelere alerjiniz olup olmadığına bakmanız önemlidir çünkü her cilt ilacın etken maddelerine aynı tepkiyi vermeyebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Expigment Reçetesiz Satılır Mı?

Yorum Yap