Hametan Krem Bebeklerde Kullanılır Mı? Mavi ve Sarı

Hametan Krem Bebeklerde Kullanılır Mı? Mavi ve Sarı

Hametan krem, bebeklerde kullanılmaktadır. Pişiklerin tedavi edilmesinde ve 1. Dereceden ve 2.Derecen yanıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bebekler için kullanımı uygundur. Ancak doğru bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Gereğinden fazla kullanımı kötü sonuçlara neden olabilmektedir. Kısacası tedavinin hekim gözetiminde yapılması gerekmektedir.

Ancak kremin herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmasına karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Daha önce kullanmadıysanız kesinlikle alerjik belirtiler gördüğünüzde kullanmayı durdurmanız gerekmektedir.

Hametan Mavi Krem Ne İşe Yarar?

Hematan pomad, mavi krem olarak bilinmektedir. Özellikle sarı kremden farklı olarak daha ciddi yanıkların ve ağır yaraların tedavisinde kullanılmaktadır. İçerdiği etkin maddeler açısından sarı kremden ayrılmaktadır. Merhem formu olarak kullanılmalıdır. Oldukça yağlı bir dokuya sahiptir. Özellikle cildin derin katmanlarına etki eden bir merhem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ameliyat yaraları, cilt üzerinde oluşan kesikler, iltihaplı yara, kistik sivilceler ve cilt rahatsızlıkları pomad kullanımı için uygun görülmektedir. Özellikle cildinizin yağlı bir dokusu varsa ve sivilceye karşı bir eğilim söz konusuysa kesinlikle pomad kullanılmalıdır.

Hametan Sarı Krem Ne İşe Yarar?

Hametan bebek merhemi olarak da yetişkinler için olarak da oldukça etkili bir krem olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kortizon içerikli olmadığından dolayı kolaylıkla alınması mümkündür. Özellikle bebeklerde popolarında oluşan pişiklerin ve isilik gibi şeylerin tedavisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda cilt rahatsızlıklarının tedavisinde, dudak kuruluğunun giderilmesinde, çatlak dudaklarda ağrının hafiflemesinde kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Valtrex Aile Hekimi Yazabilir Mi? Devlet Karşılıyor Mu?

Hametan Krem Pişiğe İyi Gelir Mi?

Hematen krem, özellikle bebeklerin huzursuz olmasına ve canlarının yanmasına neden olan pişiklerde kullanılmaktadır. Bu bakış açısı ile düşünüldüğünde kesinlikle pişiklere iyi gelmektedir. Ancak kremin kesinlikle doktora danışılarak sürülmesi gerekmektedir. Pişiğin verdiği kızarıklığı ve acısını kısa bir süre içerisinde geçirmektedir.

Hametan Krem Bebeklerde Yüze Sürülür Mü?

Hematen krem, yüze sürülebilir. Ancak kesinlikle sürmeden önce dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle günde bir defadan fazla sürmek uygun değildir. Göz çevresine ise nohut büyüklüğünde olarak yumuşak bir şekilde sürmek gerekmektedir. Yine de kullanmadan önce bir cilt doktoru ile konuşmak ve ondan bilgi almak önemlidir.

İlginizi Çekebilir: Clindoxyl Jel Aile Hekimi Yazabilir Mi? 

Yorum Yap