Vazelin Kirpik Uzatır Mı? Sürülürse Ne Olur?

Vazelin Kirpik Uzatır Mı? Sürülürse Ne Olur?

Vazelin, kirpik uzatır. Vazelin, hem kirpiğin uzamasına hem de kirpiklerin gür ve dikkat çeken bir yapıda olmasına yardımcı olur. Vazelinin kirpikleri uzatması için belirli adımları takip etmek gerekmektedir. Vazelinle kirpik uzatmak istiyorsanız, ilk olarak vazelinin markasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü, kirpik bölgesi oldukça hassas bir cilt yapısına sahiptir ve kötü bir marka vazelin alırsanız, cildiniz zarar görecektir. Aldığınız vazelini bir kulak çubuğuna sürün ve sürdüğünüz vazelini gözlerinize değdirmeden kirpik diplerine sürün. Bu yöntemi haftada 4 defa uygulayın. Bu yöntemi geceleri uyumadan önce yapmanız, kirpikleriniz için daha faydalı olacaktır. Ayrıca vazelini kirpiklerinize fazla miktarda sürmeyin. Bu durum kirpiklerinize yarar sağlamayacaktır.

Kirpiklere Vazelin Sürülürse Ne Olur?

Vazelin, kirpiklere sürüldüğünde kirpikler daha gür çıkacaktır. Vazelin, kirpikleri gürleştirdiği gibi kirpikleri daha çok uzatır. Kirpik çevresini daha pürüzsüz biçime sokar ve kirpik bölgesini nemlendirir. Kirpik bölgesinin nemlenmesi, kirpiklerin daha yumuşak olmasını, daha güçlü olmasını ve daha parlak olmasını sağlayacaktır.

Keşfedin: Şirin Payzın

Pembe Vazelin Kirpik Uzatır Mı?

Pembe vazelin kirpikleri uzatır. Vazelin, renk fark etmeksizin kirpiklere faydalıdır ve kirpikleri uzatır.

Vazelin Kirpik Döker Mi?

Vazelin kirpikleri dökmez. Tam tersine vazelin, dökülen kirpiklerin yerine daha gür, uzun ve kaliteli kirpiklerin çıkmasını sağlayacaktır. Ancak vazelini fazla sürmeniz durumunda kirpikleriniz daha kötü duruma gelebilir.

Kirpiklere Vazelin Sürmek Zararlı Mı?

Kirpiklere vazelin sürmek, abartılmadığı takdirde zararlı değildir. Ancak vazelini abartarak kullanırsanız, kirpikleriniz ve kirpik bölgesindeki deri tahriş olabilir ve yara oluşabilir. Vazelini fazla kullanmak, içerisinde parafin bulunduğu için karaciğere zarar verebilir. Cilt gözenekleri tarafından edilmediği için cilt gözeneklerini kapatabilir ve cildin erken yaşlanmasına sebep olabilir. Aynı zamanda vazeline alerjinizin olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Dolayısıyla vazelini kararında kullanmak son derece önemlidir. Eğer ki vazeline alerjiniz varsa cildinizde bazı cilt hastalıkları ortaya çıkabilir. Bu tür durumlarda bir doktora görünmeniz iyi olacaktır. Aynı zamanda vazelin sürerken vazelini gözünüzle temas ettirdiğiniz takdirde de gözünüz zarar görecektir. Eğer vazelini gözünüze sürerseniz, gözünüz tahriş olacaktır.

Keşfedin: Gülşen Tatlı

Yorum Yap