Advantan Pomat Krem Yüze Sürülür Mü? Nereye Sürülür?

Advantan Pomat Krem Yüze Sürülür Mü? Nereye Sürülür?

Advantan pomat krem yüze sürülebilir. Fakat kremi kullanırken az miktarda kullanmaya özen gösterilmelidir. Bu kremin yüz çevresinde kullanılması için sağlık probleminin yüzde ve çevresinde olması gerekir. Sivilce tedavisi için kullanılan bir krem değildir. Bu nedenle yüz ve çevresinde sivilce tedavisi için kullanılamaz. Hatta kremin yan etkileri arasında sivilce yapması yer almaktadır. Bunun en önemli sebebi kremin yağlı bir yapısının olmasıdır.

Gerekli görüldüğünde yüzde kullanılan kremin kısa süreli olarak kullanılmasına da dikkat edilmelidir. Bu durumun temel sebebi yüzde inceltmeye sebep olma halidir. Krem, uygulanmak istenen bölgede sivilce, yara, ağız çevresinde suçiçeği, dermatit, gül hastalığı gibi deri hastalıkları varsa yüz dahil hiçbir bölgede kullanılmamalıdır.

Advantan Pomat Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Advantan Pomat Krem, vajinaya sürülmemelidir. Kortizonlu bir ürün olmasından dolayı bu krem vajina için kullanıma uygun değildir. Buna ek olarak, kremin uygulanmasının ardından kremin uygulandığı bölge hava almayacak şekilde kapatılmaması gerektiğinden de vajinaya sürülmemelidir.

Advantan Pomat Krem Ne İşe Yarar?

Advantan Pomat Krem Ne İşe Yarar?

Advantan pomat krem, ciltte oluşan iltihap, kızarıklık, şişlik, alerji oluşumuna sebep olan kimyasalları yok etmeye yardımcı olur. İltihabı kurutucu etkisi de bulunan krem, yanık ve ağrıyı gidermeye katkı sağlar. Bu acıları yok ederek tekrar nüksetmesine engel olmayı amaçlar. Ödem giderici bir etki gösteren krem, daha çok egzama tedavisinde kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Dermotave Krem Ne İçin Kullanılır?

Aniden gelişen ve kaşıntıya sebep olan egzamaların iyileşmesini sağlar. Deri yüzeyinin iyileşmesine yardımcı olurken, ciltteki kabarcıkları da tedavi eder. İçeriğinde temel madde olarak metilprednisolon aseponat bulunmaktadır. Kortizonlu bir pomat olmasından dolayı kısa süreli kullanıma mutlaka dikkat edilmelidir. Bu maddeyi göz ardı ederek kullanıldığı takdirde iltihap ve alerji durumlarında baskılanmaya sebep olabilir.

Krem, bütün egzama çeşitlerine ek olarak, deride karşılaşılan kalınlaşma, kaşıntı, kızarıklık, tabaka oluşumu, deride kabarma, kronik deri iltihabı ve birçok farklı alerji durumları için kullanılmaktadır. Sonuç olarak, bu krem birtakım problemlerle mücadele ederek deri sağlığının korunmasına katkı sağlamaktadır.

Bu krem, yetişkinlerin yanı sıra çocuklarda ve bebeklerde de kullanılmaktadır. Ancak bebekler için 4 aylık olma şartı aranmaktadır. Kesinlikle 4 aydan küçük bebeklerde kullanılmamalıdır. Hamilelerin ise gerekli olmadığı hallerde kullanmaması gerekir. Kullanıldığı durumlarda ise mutlaka doktor kontrolünde kullanılmasına dikkate edilmelidir.

Advantan Pomat Krem Nereye Sürülür?

  1. Geniş cilt yüzeylerine sürülmemelidir.
  2. Sivilceli, gül hastalığı, suçiçeği, dermatit olan bölgelerde kesinlikle kullanılmamalıdır.
  3. Göz ve göz çevresine sürülmemelidir.
  4. Açık yaralara kesinlikle sürülmemelidir.
  5. Bazı sağlık problemlerine bağlı olarak, 1 haftadan uzun olmayacak şekilde yüzde kullanılabilir.
  6. Kullanım süresi içerisinde lazer epilasyon yapılma durumunun olduğu bölgelerde asla kullanılmamalıdır.
  7. Bakteri ya da mantar enfeksiyonunun bulunduğu bölgelere kesinlikle sürülmemelidir.

İlginizi Çekebilir: Dermabel Krem Yüze Sürülür Mü?

Yorum Yap