Kil Maskesi Banyodan Sonra Mı Yapılır? Ne Zaman Yapılır?

Kil Maskesi Banyodan Sonra Mı Yapılır? Ne Zaman Yapılır?

Eğer kil maskesini banyodan sonra yapılmalıdır. Bunun nedeni ise banyo sırasında cilt yumuşar ve yüzdeki gözenekler genişleyip açılır. Açılan bu gözeneklere kil maskesi sürerek biriken yağ ve siyah noktalar üzerinde derinlemesine bir bakım yapabilir ve daha kolay temizleyebilirsiniz. Cildinizin daha güzel görünmesi için kil maskesi banyodan sonra yapılmalıdır.

Kil Maskesi Banyodan Önce Mi Yapılır?

Etkili bir sonuç almak istiyorsanız kil maskesini banyodan sonra yapmanızı öneriyoruz. Ancak kullanım zamanı tamamıyla sizin seçiminize kalmıştır. Banyo öncesinde gözenekleriniz neredeyse tamamen kapalı olacağı için maskenin etkisi az olacaktır, bu nedenle banyo sonrasında kullanmanız mantıklı olacaktır. Fakat banyoya girecek zamanınız yoksa ve acilen bir kil maskesi yapmanız gerekiyorsa buhar banyosu yaparak da etkili bir sonuç elde etmeniz tabii ki mümkün. Bir kaba sıcak su doldurun ve yüzünüzü yaklaştırıp kafanıza havlu örtün. Bu şekilde yaklaşık 10 dakika bekleyin ve kil maskesini uygulayın.

Kil Maskesi Ne Zaman Yapılır?

Kil maskesini dilediğiniz her an yapabilirsiniz. Ancak vücudunuza ve yüzünüze kil maskesi uyguladığınızda maskeden iyi bir sonuç almak istiyorsanız doğru bir zamanda sürmeye özen göstermelisiniz. Maske öncesi banyo yapın ki gözenekleriniz iyice açılsın. Böylelikle cildinizdeki kirlerden kolayca kurtulmuş olursunuz.

Kil Maskesi Yıkanır Mı Soyulur Mu?

Kil maskesini kullananlar maskeyi uygulamaktan ziyade çıkarmayı çok zor görmektedir. Siyah noktalar ve gözenekler gibi pek çok cilt sorunlarının çözümünde etkili olan kil maskesi uygulama sonrası doğru teknikle ciltten temizlenebilir. Maskeyi soyarak derinlemesine bir arındırma gerçekleştiremezsiniz. Aynı şekilde soğuk su ile durulamaya çalışırsanız maske kuruyacak ve temizleme işlemi zorlaşacaktır. Sıcak su ise maskenin yumuşayıp yüzünüzde yapışkan bir hale dönmesine sebep olabilir. Bu yüzden en doğru arındırma işlemi ılık su ile maskeyi temizlemektir.

Kil Maskesi Kaç Dakika Beklenmeli?

Kil maskesini temizlenmiş kuru bir cilde, göz ile dudak çevresine gelmeyecek şekilde bir tabaka halinde sürdükten sonra maksimum 30 dakika kuruyana dek bekleyin. Maskeyi özellikle yağ birikiminin fazla olduğu alın, çene ve burun bölgesine sürün. 30 dakikanın ardından ılık suyla durulayın. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz haftada 2 kere, normal cilt tipindeyseniz haftada bir kere bu şekilde uygulayama yapabilirsiniz. Kuru ciltlilerin ise 2 haftada bir yapmasını tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir: Beaulis Form It Fondöten İncelemesi

Yorum Yap