Geralgine K Reçetesiz Satılır Mı? Devlet Karşılar Mı?

Geralgine K Reçetesiz Satılır Mı? Devlet Karşılar Mı?

Geralgene K, reçetesiz satılmamaktadır. Eczanelerden reçeteli olarak satılan bir ilaçtır. Bunun dışında bu ilacı başka bir yerden satın almanız mümkün değildir. Ilaç kullanımı ile ilgili çıkan yeni yasa ve kanunlara göre bazı ilaçların reçetesiz olarak satışı yasaktır. Satış yapan eczaneler için de para cezası uygulanmaktadır. Bu nedenle eczaneden ilaç alırken elinizde reçete olması gerekir.

Geralgine K içeriğindeki etken maddenin yan etki yapması nedeni ile eczanelerde reçetesiz satışı yasaktır. Doktor uygun görmesi halinde doktorunuzu bu ilacı reçete edecektir. Bunun dışında eczanelerde kendi başınıza ilacı almanın mümkün değildir. Bir kutuda 20 tabletten oluşan Geralgine K ‘nin her bir tableti 50 mg’den oluşmaktadır.

Geralgine K Eczaneden Alınır Mı?

Geralgine K ilacı eczaneden alınır. Sigorta kapsamında olan bir ilaç olduğu için eczanelerde bulabilirsiniz. Herkes tarafından alınamayacak olan bu ilacı yalnızca doktorun yazdığı reçete ile alabilirsiniz.

Geralgine K Sigorta Karşılar Mı?

Geralgine K ilacı eczanelerden reçeteli satın alabildiğiniz için bu ilaç sigorta kapsamındadır yani sigorta karşılamaktadır. İlacın fiyatının bir kısmını karşılayarak daha uygun fiyata almanızı sağlayacaktır. Reçete ile satılan ilaçlarda reçetenin geçerli bir tarihi olduğundan dolayı tekrar kullanılması gerektiğinde doktor yeniden bir reçete yazarak ilaçlarda bilinçsiz kullanımının önüne geçmiş oluyor

Geralgine K Devlet Karşılar Mı?

Geralgine K devlet tarafından karşılanmaktadır. Bu ilaç tüm eczanelerde bulunmaktadır. Doktorunuzun bu ilacı size reçete etmişse istediğiniz eczanede giderek bu ilacı kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Reçeteli ilaç olduğundan dolayı bu ilacı hiç kimse kendi kararı ile satın alıp bilinçsiz bir şekilde ilaç kullanmamış olacaktır.

Geralgine Plus Hangi Reçete?

Geralgine Plus Tablet, Normal Reçete İle Verilecek İzlemeye Tabi İlaçlar kapsamındadır. Kısaca, normal reçetededir.

Geralgene K Ne İşe Yarar?

Geralgine K ateş düşürücü, ağrı kesici ve öksürük giderici ilaç gurubundadır. Bunun dışında migren ve soğuk algınlığı tedavisi için kullanılır. Fakat bu ilacı doktor tavsiye etmedikçe kendi başına kullanmanıza bazı yan etkiler yapabilir. Orta veya şiddetler ağrıları çok kısa sürede tedavi eden Geralgine K kulanım sonunda her ilaçta olduğu gibi bazı yan etkiler yapabilir. Bu nedenle doktorun verdiği dozdan fazla almamaya özen gösterin.

Benzer Yayın: Agumentin Reçetesiz Satılır Mı?

Yorum Yap