Göz Farı Yerine Ne Kullanılabilir? Yeşil, Mavi ve Kahverengi Göze Hangi Far Rengi?

Göz Farı Yerine Ne Kullanılabilir? Yeşil, Mavi ve Kahverengi Göze Hangi Far Rengi?

Göz farı yerine, transparan pudra, allık, göz kalemi ve kirpik boyama kalemi gibi ürünler kullanabilmeniz mümkündür. Göz farını gözünüze makyaj amaçlı kullanacaksanız renkli göz kalemlerini far yerine tercih etmeniz daha uygun olur. Makyaj yaparken göz farı yerine bazen ruj ve highlighter kullanmak da uygun olabilir. Cildinize uygun tonlarda renkleri seçerek birçok makyaj aletinin yerine bir diğerini kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Dilerseniz, göz farı yerine neler kullanılabilir hakkında merak ettiğiniz diğer sorulara geçelim;

Kaş Farı Göz Farı Olarak Kullanılır Mı?

Kaş farı göz farı olarak kullanılabilir. Ancak kaş farlarının koyu tonlarda olduğunu düşündüğünüzde far yerine kullanımında sadece koyu renk göz makyajları yapmanız mümkündür. Kaşlarınıza siyah kalem uyguluyorsanız far paletinden de siyah rengi fırçaya alarak kaşınıza sürmeniz uygun olur. Bu bakımdan, her zaman yaptığınız işlemi makyaj aletini far olarak kullanarak gerçekleştirmeniz gerekir.

Göz Farı Allık Olarak Kullanılır Mı?

Göz farı allık olarak kullanılabilir. Allığınız bittiyse göz farlarınızdan pembemsi veya kırmızımsı tonlarla yanağınıza makyaj yapmanız mümkündür. Tonları birbirleri ile karıştırarak cildinize uygun rengi elde etmeniz de olasıdır. Bunun için cilt tonunuza uygun far paletini kullanıp renkleri karıştırmanız tavsiye edilir. Elmacık kemiklerinizi ince bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız far fırçası ile uygun renkleri karıştırıp makyajınızı yapmanız mümkündür.

Far Aydınlatıcı Olarak Kullanılır Mı?

Far aydınlatıcı olarak kullanılır, göz pınarlarınıza veya gözünüzün üzerine biraz ışıltı katmak istiyorsanız beyaz, krem rengi ve simli farları kullanmanız iş görür. Makyajınızı yaparken cildinize en çok yakışabilecek tonu far paletindeki renkleri karıştırarak ayarlamanız da mümkündür. Makyaj malzemeleri birbirlerinin yerini sık sık kullanılabilir. Özellikle daha krem tonlarında veya beyaz tonlarında bir highlight görünüme ihtiyacınız varsa bu tonlarda far paleti işinizi görebilir.

Göz Farı Kaşa Sürülür Mü?

Göz farını kaşınıza sürebilmeniz mümkündür ancak renk tonları dağılabilir ve kaş kalemi kadar etkili sonuç vermeyebilir. Kaşlarınızı biçimlendirirken kullandığınız far fırçasını düzgün kullandığınız takdirde kaşlarınızın makyajında bozulma olmaz. Boyamak istediğiniz tonda bir far paleti alarak kaşınızın kalınlığına uygun fırça darbeleri ile kaşınızı boyamanız mümkündür.

Göze Far Sürmeden Önce Ne Sürülür?

Göz farı sürmeden önce astar kat oluşturmanız gerekmektedir. Daha iyi sonuçlar için astar kat oluşturduğunuzda çok güzel sonuçlar alabilirsiniz. Bunu yapmak için pudra, makyaj bazı veya fondöten kullanabilirsiniz. Burada renk seçimi yaparken göz renginizi ortaya çıkaracak renkleri seçmelisiniz.

Far Neyle Sürülür?

Krem far kullandığınızda parmaklarınızla sürebilirsiniz. Kalem farını ise direkt olarak göz kapağına uygulayabilirsiniz. Farı dağıtmak için de parmaklarınızla küçük hareketlerle farı dağıtabilirsiniz.

Koyu Kahverengi Göze Hangi Renk Far Sürülür?

Koyu kahverengi göze, haki, toprak tonları, bronz, koyu lacivert, bakır ve mavinin diğer tonları sürülebilir. Bu far renkleri ile koyu kahverengi gözlerinizi ön plana çıkarıp bulunduğunuz ortamda dikkat çekebilirsiniz.

Yeşil Göze Hangi Renk Far Sürülür?

Yeşil göze, koyu kahve, kızıl kahve ve bronz tonlar sürülebilmektedir. Bu far renkleri ile birlikte duru bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Eğer, daha iddiali bir şey istiyorsanız; mor, kırmızı ve pembe far renklerini de kullanabilirsiniz.

Mavi Göze Hangi Renk Far Sürülür?

Mavi göze, kahvenin tüm renk tonları çok yakışmaktadır. Buna ek olarak bakır, turuncu ve altın gölgeler ile kahverengi farınızı daha etkili bir hale getirebilirsiniz. Şunu da belirtelim; mor renk, mavi gözleri ön plana çıkaracak bir renktir.

İlginizi çekebilir: Saç Boyasının Kalıcı Olması İçin Ne Yapılmalı?

Yorum Yap