Tonik Olarak Ne Kullanılabilir? Kolonya, Soda veya Gülsuyu?

Tonik olarak kullanılabilecek alternatif yollar içeriğimizde.

Tonik Olarak Ne Kullanılabilir? Kolonya, Soda veya Gülsuyu?

Tonik olarak kullanılabilecek şeyler şu şekildedir;

  • Aloe veralı canlandırıcı tonik kullanılabilir.
  • Gül toniği kullanılabilir.
  • Lavantalı tonik kullanılabilir.
  • Gül suyu pH dengeleme özelliği sayesinde tonik olarak kullanılabilir.
  • Maden suyu tonik olarak kullanılabilir.
  • Kekik toniği kullanılabilir.
  • Salatalık toniği kullanılabilir.
  • Papatya toniği kullanılabilir.

Tonik olarak kolonya tonik olarak kullanılmaz çünkü içinde etanol denen alkol bulunur ve bu alkol cilde zarar verir. Maden suyu ve gül suyunun tonik olarak kullanıldığı bilinir. Cildinize tonik uygularken dikkat etmeniz önerilir çünkü bu işlemi nazikçe yapıp cildinizin dokusunu korumanız gerekir. Cildinize uyguladığınız toniği temizledikten sonra cildiniz daha çok ferahlar ve temizlenir. Doğal özlü bitkilerden ve mineralli maddelerden oluşan tonikleri daha çok tercih etmeniz tavsiye edilir. Piyasada satılan tonik kürlerini satın almak yerine evde kendiniz doğal özlerden tonik yaparak kullanırsanız daha sağlıklı olur.

Kolonya Tonik Olarak Kullanılır Mı?

Kolonya tonik olarak kullanılmaz çünkü içinde etanol denen alkol etken maddesi mevcuttur ve bu madde cilde zarar verir. Yüze kolonya sürmek faydalı değildir. Abartmadan cildinize kolonya sürmeniz uygundur ancak fazla kullanımında zararlıdır. Kolonyanın fazlasının cildinizi tahriş edebileceğini unutmamanız tavsiye edilir. Yüzünüze tonik uygulamak istiyorsanız başka doğal ürünler kullanmanız gerekir.

Soda Tonik Olarak Kullanılır Mı?

Soda yani diğer adıyla maden suyu tonik olarak kullanılır. Çünkü içerisindeki mineraller sayesinde cilt iyileşir ve gözenekler açılır. Ayrıca maden suyu hem ucuzdur hem de doğaldır. Vücuttaki toksinleri hızlı biçimde atmaya yardımcı olan bir tonik çeşididir. Cildinize soda toniği uygulayıp temizledikten sonra cildinizin sodanın içerisindeki zengin mineraller sayesinde ferahladığını görmeniz mümkündür.

Gülsuyu Tonik Olarak Kullanılır Mı?

Gülsuyu, pH dengeleme özelliği sayesinde tonik olarak kullanılır. Cilt için oldukça faydalıdır ve akne, sivilce sorunlarını çözebilecek özelliktedir. Gülsuyu cilt bakımlarında en çok tercih edilen bakım ürünüdür. Ciltteki kirlerin giderilmesine yardımcı olarak cildi nemlendirir. Cildinize tonik uygulaması yaptıktan sonra temizlediğinizde gözeneklerinizin açıldığını görmeniz mümkündür.

Süt Tonik Olarak Kullanılır Mı?

Ham süt cilt temizliğinde tonik olarak kullanılır. Ham süt en zengin nemlendiricilerden birisidir, cilde renk ve güç veren özelliği vardır. Yağlı sütü cilde sürmek zararlıdır ancak ham sütün cilde oldukça faydası vardır. Ham süt, yanmaya iyi geldiği için yanık izlerini yok eder, ayrıyeten güneş izlerini de yok eder. Ham süt sivilcelere iyi gelir ve cildin tonunu korur.

Limon Tonik Olarak Kullanılır Mı?

Limon tonik olarak kullanılabilir. Cildin sıkılaşması ve temizlenmesi için tercih edilebilir. Temizlenen cilde sıktığınız limonu pamuk ile uygulayarak cilt temizliği yapmanız mümkündür. Limonu tek başına veya farklı karışımlarla kullanmanız da mümkündür. Cildinize tonik uygulaması yaptıktan sonra cilt gözeneklerinizin ferahladığını görmeniz mümkündür. Cildinize uyguladığınız toniklerin doğal özlü ve sağlıklı olmasına dikkat etmeniz önemlidir.

Sirke Tonik Olarak Kullanılır Mı?

Sirke tonik olarak kullanılabilir ancak özellikle elma sirkesi tonik olarak tercih edilir. Yüz yıkama suyu veya cilt bakımında leke tedavisi için kullanmanız mümkündür. Elma sirkesini içtiğiniz takdirde de vücudunuzdaki toksinlerin atılacağını bilmeniz önemlidir. Cildi ve gözenekleri derinlemesine temizlediği için yüz toniği olarak kullanan kişi sayısı daha fazladır. Sirkeli su ile duş almak eğer kadınsanız dişil enerjinizi yükseltmek ve nazardan korunmak için de birebirdir.

Micellar Su Tonik Olarak Kullanılır Mı?

Micellar su tonik olarak kullanılabilir. Genel olarak makyaj temizleme için kullanılan bir üründür. Hem temizleyici hem de nemlendirici özelliği vardır. Durulamanıza gerek kalmadan tüm cildi temizleyen kullanışlı bir üründür. Cildinize nazikçe tonik uygulaması yaptıktan sonra cildinizin daha ferah bir görünüme kavuştuğunu görmeniz mümkündür. Micellar su kendiliğinden cildi temizleme özelliğine sahiptir ve ekstra bir işlem gerektirmeyen bir üründür.

Kolonya, Soda Veya Gülsuyu Tonik Olarak Nasıl Kullanılır?

Kolonya tonik olarak kullanılmaz çünkü içinde cilde zarar veren etanol alkol vardır, soda tonik olarak bir kabın içerisine 1 kaşık limon suyu, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir su bardağı maden suyunu karıştırarak kullanılır. Gülsuyu ise temiz bir pamuğu gülsuyuna batırarak cilde uygulama yöntemi ile yapılan bir toniktir. Cildinize nazikçe bu işlemleri uygulayıp temizledikten sonra cildinizin ferahlaması olasıdır.

İlginizi Çekebilir: Mor Şampuan Nedir?

Yorum Yap