Mor Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Mor Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Mor şampuan

Mor şampuan genellikle açık renge boyalı saça sahip kişiler tarafından açık saç rengini korumak ve saç tonunu eşitlemek için kullanılan şampuan türüdür. Genellikle platin sarı ve gri renge boyanmış saçlarda zamanla oluşabilen turunculaşma ya da renk koyulaşmasını eşitlemek için kullanılan bir şampuandır. Pek çok farklı marka mor şampuan üretmektedir.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor şampuan açık renk boyanmış saçlarda istenen renk tonunun tutturulması için kullanılan bir üründür. Özellikle koyu renkli saç üzerine açma işlemi yapıldığında oluşan sarı ya da gri renk zamanda turunculaşabilir. Saç renklerini ilk günkü hali ile korumak, ya da sıcak tonlu saç renklerini daha soğuk bir tona çevirmek isteyenler mor şampuanı kullanabilir. Mor şampuanın içinde adından anlaşılabileceği gibi mor ve mavi renkli pigmentler bulunmaktadır. Bu pigmentler saç boyası gibi tamamen saçınızın rengini değiştirmez. Ancak saç rengi tonunu eşitlemeye yetecek kadar soğuk renk tonlu pigmenti saçınızda bırakarak istenen tona ulaşmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda saç boyasının daha uzun süre rengini korumasına yardım eder. Sarı tonlu açık renk saçın gri tonluya çevrilmesi için de kullanılabilmektedir.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor şampuanın kullanım şekli normal şampuanlara benzer.

  • İlk olarak saç normal bir şampuan yardımı ile yıkanır ve durulanır.
  • Mor şampuan nemli saça uygulanır ve köpürtülür.
  • Birkaç dakika beklendikten sonra ılık su ile durulanır.
  • Durulama işleminin iyi gerçekleştirilmesi ve ten, havlu yüzeylerde mor şampuan kalmamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde lekelenme olabilir.
  • Mor şampuan uygulandıktan sonra, saç kremi ya da saç bakım yağı uygulanabilir.
  • Mor şampuanın haftada 1 – 2 kereden fazla kullanılması önerilmemektedir.

Mor Şampuan Kimler Kullanabilir?

Mor şampuanı açık renk saçlara sahip ve saç rengi tonunu dengelemek isteyen herkes kullanabilir. Mor şampuan özellikle saçta sararma, turunculaşma gibi istenmeyen renk değişimlerini gidermek için kullanılmaktadır. Mor şampuan doğal saça da kullanılabilir ancak boyalı saçlarda daha iyi sonuç vermektedir. Koyu renk saçlılarda mor şampuan kullanmanın gözle görülür bir etkisi yoktur.

Elseve Mor Şampuan Nedir?

Elseve mor şampuan L’Oreal Paris tarafından üretilen turunculaşma karşıtı bir şampuan türüdür. Elseve mor şampuan mor pigmentler ve UV filtresi içeren özel formülü ile karşıt renk tonlarını nötrler. Uygun fiyatı ve kolay ulaşılabilir olması nedeni ile en çok tercih edilen mor şampuan türlerinden biridir.

Silver Mor Şampuan Nedir?

Silver mor şampuan, pek çok farklı markanın özellikle gri renkli saçları kumrallaşmaya karşı korumak için geliştirdiği özel bir şampuan türüdür. Genellikle kuaförler tarafından tercih edilmekte ve satışı buralarda gerçekleştirilmektedir. Pek çok farklı marka mor şampuanlarını Silver adı ile satışa sunmaktadır. Aslında silver şampuan ve mor şampuan aynı türden ürünlerdir.

Gliss Mor Şampuan Nedir?

Gliss mor şampuan, Schwarzkopf firması tarafından geliştirilmiş bir şampuan türüdür. Gliss mor şampuanı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği renk tonlaması yapmanın yanı sıra saç bakımı da yapan içeriğe sahip olmasıdır. Ancak kimi kullanıcılar bu şampuanın saçta hafif lilamsı bir renk bıraktığı yorumunda bulunmuştur. Bu nedenle saçta uzun süre bekletilmemesi önerilir. Uygun fiyatlı olması nedeni ile en çok talep gören mor şampuanlardandır.

Mor Şampuan Hangi Markette Var?

Mor şampuan Migros gibi zincir marketlerin büyük şubelerinde ve Gratis, Rossman, Hobi gibi kozmetiklerde satılmaktadır. Bunların yanı sıra daha küçük kozmetik mağazaları ve kimi eczaneler de mor şampuan ürününü satışa sunmaktadır. Kimi kuaförler de mor şampuan satmaktadır. Mor şampuan ürününün internet üzerinden sipariş edilmesi de mümkündür.

İlgili İçerik: Mor Şampuan Saça Zarar Verir Mi?

Yorum Yap