Bıttım Sabunu Saç Çıkarır Mı? Uzatır Mı? Rengi Ne?

Bıttım Sabunu Saç Çıkarır Mı? Uzatır Mı? Rengi Ne?
Bıttım Sabunu Saç Çıkarır Mı?

Bıttım sabunu saç çıkarır mı? Sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz; Bıttım sabunu, saçları direkt çıkarma özelliği yoktur ama saçlarınızın dökülmesini engeller ve hızlı uzamasını sağlar. Saçlarımız, birçok nedenden ötürü bir süre sonra dökülmeye başlar. Erkeklerde kadınlara oranla daha sık yaşanan bu durum genellikle kellik ile sonuçlanır. İnsanların saçlarının dökülmesi ya da kellik problemi yaşaması psikolojik açıdan huzursuzluk verici bir durumdur.

Dökülmeyi engellemek amaçlı birçok kimyasal madde kullanımı ve yöntemleri gerçekleştirirken aslında bir yandan da bunların zararlı sonuçları ile karşılaşırız. İşte tam bu noktada doğal bir sabun olan bıttım sabunu, saçlarınızdaki dökülmeyi engelleyerek saçınızdaki kuruluğu da giderecektir. Sabunu aynı anda başka bir kimyasalla karıştırmamak gerekmektedir.

Bıttım Sabunu Saç Dökülmesine İyi Geliyor mu?

Bıttım sabunu saç dökülmesine iyi gelmektedir. Saçlarınız da dökülme problemi varsa saçlarınızı doğal bıtttım sabunu ile 2 defa köpükleyip saç diplerinize masaj yaparak 5 dk köpüklü olarak bekletin ve daha sonrasında ise diplerinde sabun kalıntısı kalmayacak şekilde durulayın. Böylelikle hem saçlarınız elektrikleniyorsa o sorunu çözecek hem de saçlarınızın dökülmesini engelleyecektir.

Kullanımı bu şekilde olmakla birlikte 2gün normal şampuan ile 2 gün ise bıttım sabunu ile saçlarınızı yıkamanız, ikisini aynı gün kullanmamanız gerekmektedir. 2 haftalık kullanım süresinden sonra ise saçlarınızdaki değişikliği büyük ölçüde fark edeceksiniz. Saç dökülmesine, kuruluğa, elektriklenmeye iyi geldiği kadar saç derisinde oluşan sedef ve kalıntıları da giderici bir özelliği bulunmaktadır.

Bıttım Sabunu Saçları Uzatır mı?

Bıttım sabunu saçlarınızı uzatmaktadır. Saçlarınızın yavaş uzadığından şikayetçiyseniz ya da siz daha hızlı uzamasını istiyorsanız farklı yollara başvurmak yerine öncelikle doğal yöntemleri araştırmalısınız. Bu yöntemler arasında bugüne kadar en etkilileri arasında olan bu sabun, sizin istediğiniz sonucu almanızı sağlayarak sizi memnun edecektir.

Hakiki Bıttım Sabunu Ne Renk Olur?

Bıttım sabunu açık yaprak yeşili rengindedir. Bu sabun, daha çok Siirt civarında yetişen çitlembik bitkisinin yapraklarından elde edilen yağ ile üretilmektedir. Piyasada birden çok marka ile satışa sunulan bıttım sabununu güvenilir olan doğal satış noktalarından almanız, size daha hızlı fayda sağlayacaktır. Eğer hiçbir iyi etkisini göremiyorsanız muhtemel doğal olmayan bir sabun ile karşı karşıyasınızdır.

Bıttım Sabunu Gerçekten Faydalı Mı?

Bıttım sabunu gerçekten faydalıdır. Çünkü doğal özlerden üretilmektedir. Birçok cilt hastalığına, saçın dökülme ve kepek problemine, sivilcelere, saçın nemlenmesine, siyah noktalara ve cilt temizliğine  faydalı bir sabundur. Doğanın birçok ürünü gibi bu sabunda organik olarak üretildiğinde doğal bir fayda sağlamaktadır.

İlaçlardan ve daha birçok şeyden fayda görmeyi beklerken aslında doğanın bize çözüm olarak sunmuş olduğu birçok imkan bulunmaktadır. Bu imkanlar yeni olmamakla birlikte şifa kaynağı olarak doğa da yetişen ve tedavilerde kullanılan bir sürü bitki çeşidi vardır. Geçmişten günümüze kadar alternatif tıpta yerini alan bitkiler, doğal karışımlar ve sabunlar halinde bizim kullanımımıza sunulmaktadır. Burada bize düşen ise doğru adresten en doğalını keşfetmektedir.

Bıttım Sabunu Ne Kadar Süre de Etki Eder?

Bıttım sabunu ne kadar süre de etki eder sorusunun yanıtı ise anında bir etkisi olmadığı 2 hafta sonra yavaş yavaş fayda sağlamaya başlayacağı şeklindedir. Her ürün ya da her ilaç gibi belirli bir etki ve fayda süreleri bulunmaktadır. Bu süre boyunca hem cildimiz, hem de bedenimiz karşılaşmış olduğu yeni ürüne alışma sürecine girerek kendini iki haftadan sonra belli etmeye başlamaktadır. Bu süre her insanda aynı olmamakla birlikte ortalama bir süredir. Fakat kimilerinde 1 ayda etki ederken kimilerinde ise 1 hafta da fayda sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Üst üste saç boyama zararlı mı?

Yorum Yap