Oksidansız Saç Boyanır Mı? Oksidan Alternatifleri

Oksidansız Saç Boyanır Mı? Oksidan Alternatifleri

Oksidan olmadan saç boyanabilir. Her ne kadar en etkili yöntem oksidan olsa da, oksidan kullanmadan da saç boyamak mümkündür. Oksidan boyanın yanında bulunan, beyaz renkli bir sıvıdır. Oksidan içerisinde hidrojen ve peroksit maddeleri bulunmaktadır. Boyanın renk yoğunluğunu aktifleştirmek, saç rengini açmak ve boyaya kıvam vermek için kullanılır. Boyanın rengi saça daha kolay nüfuz etsin diye krem formunda yer alır ve tüp içerisindeki boya ile karıştırılınca aktif hâle getirir.

Oksidan Krem Olmadan Saç Boyanabilir Mi?

Oksidan krem olmadan saç boyamak mümkündür ancak oksidan kullanmadan sadece boya ile istediğiniz kadar yoğun bir renk elde edemeyebilirsiniz. Fakat elinizde sadece tüp krem boya var veya oksidan kullanmak istemiyorsunuz, bunlar için alternatif seçenekler bulunmaktadır. Alternatif seçeneklerden birini seçerek Oksidansız saç boyamak için harekete geçebilirsiniz.

Saç Boyasına Oksidan Yerine Ne Katılır?

Oksidan kullanmak istemeyenler için saç boyasının daha etkili olmasını sağlayan bazı ürünler var;

  • Limon suyu
  • Papatya suyu
  • Oksijenli su
  • C vitamini tabletleri

Oksidan kadar etkili olmasalar da, bu maddeler de saç boyasından daha iyi sonuç almanızı sağlayacaklardır.

Oksidan Yerine Su Kullanılır Mı?

Su, oksidan yerine tercih edilen maddelerden biridir. Boyanın kıvamının daha akışkan bir hâl almasını sağlar, böylece saça istediğiniz gibi boyayı nüfuz ettirebilirsiniz. Saçınız su ile çok daha az hasar alır, fakat ton olarak istediğiniz rengi elde edemeyebilirsiniz. Oksidan yerine su kullanırsanız:

  • Saçınız daha az hasar görür
  • Cila işlemleriniz daha kolay tamamlanır
  • Su ile boyayı daha etkili bir hale getirmiş olursunuz.
Önerilen Yazı
Mor Şampuan Boyaya Katılır Mı? Koyu Saça Uygulanır Mı?

Oksidan Saçı Ne Renk Yapar?

Oksidan, mevcut saç renginizden birkaç ton açık bir saç rengi elde etmenizi sağlar. Uzun süreli tutulursa beyaza yakın bir çiğ sarı elde edilebilir ancak ne kadar uzun süre tutulursa saça o kadar hasar vereceğini de unutmamak gerekir.

Inoa Saç Boyası Oksidansız Kullanılır Mı?

INOA marka saç boyası oksidan olmadan kullanılmamaktadır. Diğer boyalar gibi yanında oksidanı ile gelmeyen bu boyanın kendine has özel bir yapısı olması sebebiyle, kullanacağınız boyaya göre oksidan seçmelisiniz. INOA oksidanı kullanarak saçınızı açsanız da içeriğindeki eşsiz yağları sayesinde hem saçınıza mükemmel bir bakım yapmış olursunuz hem de saçınızda istediğiniz renge kavuşmuş olursunuz.

Saç Boyasının İçindeki Oksidan Ne İşe Yarar?

Saç boyasının içerisinde ki oksidan, boyanın saçınıza daha güçlü bir şekilde nüfuz etmesini sağlar. Saçınızın birkaç ton açılmasını sağlayan oksidan sayesinde, boyanızın rengi çok daha etkili olacaktır. Oksidan saç pigmentlerini aktifleştirerek saçınızın açılmasını sağlar. Bu sayede boya çok daha iyi tutar ve istenilen rengin elde etmesini sağlar.

Keşfedin: Mor Şampuan Saça Zarar Verir Mi?

Yorum Yap