Mor Şampuan Boyaya Katılır Mı? Koyu Saça Uygulanır Mı?

Mor Şampuan Boyaya Katılır Mı? Koyu Saça Uygulanır Mı?

Mor şampuan renk tonunu eşitlemek için saç boyasına katılabilir. Ancak doğru tonu mor şampuan ile ayarlamak kolay olmayabilir. Bu nedenle bu işlemi yalnızca saç boyama konusunda uzman kişilerin ya da kuaförlerin yapması önerilir.

Mor Şampuan Saçı Ne Renk Yapar?

Mor şampuan saça soğuk tonlar katarak turunculaşmış saçı gri renk yapar. Çok açık renk saçlarda mor şampuan uzun süre bekletirse saçı uçuk mavi ya da lila rengi yapabilir. Uygun kullanımında mavi ya da lila renk verme etkisi görülmez, sadece saçların renk tonları eşitlenir. Bu eşitleme işlemi sayesinde saçlar istenen renk tonuna ulaşabilir ve bu renk tonunu koruyabilir. Bu nedenle özellikle açık sarı ve gri renkli saç boyası kullanan kişilerin düzenli mor şampuan kullanması önerilmektedir.

Mor Şampuandan Sonra Saç Boyanır Mı?

Mor şampuan kullanımından sonra saç boyanabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Mor şampuan saçta renk pigmentleri bırakır, yeni boyama sırasında rengin ayarlanması için boyada bazı değişiklikler yapılması gerekebilir. Yeni saç boyasında istenen rengin tutturulması için mor pigmentleri dengelemek üzere sıcak tonlara ağırlık verilmelidir. Ayrıca saçın üst üste işlem görmekten yıpranmaması için derinlemesine bakım yapılması faydalı olur.

İlgili İçerik: Mor Şampuan Saç Rengini Açar Mı?

Mor Şampuan Koyu Saça Uygulanır Mı?

Mor şampuan koyu renk saça uygulanmaz. Mor şampuanın temel işlevi açık renk saçlardaki turunculaşmaları ya da sararmaları önlemek ve renk tonunu eşitlemektir. Mor şampuan koyu renk saça uygulandığında şampuandaki hafif olan renk pigmentleri görünmeyecektir. Bu nedenle koyu renk saçlarda mor şampuan herhangi bir etki yapmaz, kullanılmasının bir etkisi olmaz.

Mor Şampuan Şampuandan Önce Mi?

Mor şampuanın daha fazla etki gösterebilmesi için normal şampuanlama işleminden sonra kullanılması önerir. Temiz saça uygulanan mor şampuan renk pigmentlerini saça daha çabuk bırakacağı için daha etkili olacaktır. Mor şampuan kullanımının ardından daha iyi durulama yapmak için de tekrar normal şampuan kullanılabilir. Yani normal şampuan mor şampuandan hem önce hem de sonra kullanılabilir, ancak mor şampuandan sonra normal şampuan kullanımı isteğe bağlıdır.

Yorum Yap