Üst Üste Saç Boyama Zararlı Mıdır? Ne Kadar Süre İle Boyanır?

Üst Üste Saç Boyama Zararlı Mıdır? Ne Kadar Süre İle Boyanır?
Üst Üste Saç Boyama Zararlı Mıdır

Üst üste saç boyama, boyaların içerisinde bulunan kimyasallardan ve farklı maddelerden dolayı zararlıdır. Uzmanlar, saçların daha canlı, sağlıklı ve bakımlı görünmesi için boyama süreleri arasında süre olması gerektiğini, yoksa siz farkında olmasanızda saç tellerinizin ve diplerinin zarar göreceğini söylemektedir.

2 Gün Üst Üste Saç Boyanır Mı?

2 gün üst üste saçı boyamak, saçlarınızda yanmaya sebep olmaktadır. Özellikle yapılan işlem, sarıya boyama yani saç rengi açtırma işlemi ise bu zarar iki kat daha fazlaya çıkmaktadır. Kendi renginiz veya daha koyu renge boyamanın daha az zararlı olduğu hakkında bir şey söyleyememekte ve sarı da açıcı etken maddeden dolayı daha fazla yıpranma ile karşılaşılmaktadır.

Saç Üst Üste Kaç Kez Boyanır?

Saç üst üste aralarında süre olması kaydıyla istediğiniz kadar boyanabilmektedir. Ama mümkün olduğu kadar az saç boyatmanız, saç bakım ve sağlığı açısından önem taşımaktadır. Fakat, saç boyamak, eğer siz saçından mutsuzsanız, beyazlarınızdan rahatsız oluyorsanız ve kendinizi iyi hissettirecekse psikolojik olarak sizi motive edecek bir işlemdir.

Kendinizi daha güzel ve bakımlı hissedersiniz. Burada asıl önemli olan saçın boyandıktan sonra yapılan bakımıdır. Saçınızın kuru veya yağlı, kıvırcık veya düz olmasına göre bakım önerilerini öğrenip evde kendi imkanlarınızla çok az maliyetle bakım yapabilirsiniz. Bunun için kuaförünüzden öneri bulunmasını isteyebilirsiniz. Boyalı bir saça sahipseniz kullandığınız şampuanın da saçınızı onarıcı bir özelliği olması, aynı zamanda organik olması boyanın zarar veren kısımlarını onarıcı ve tedavi edici bir etki göstermektedir.

Üst üste saç boyama

Saç Boyandıktan Sonra Tekrar Ne Zaman Boyanır?

Saçınız boyandıktan sonra tekrar 3 – 4 hafta sonra boyatmanızı uzmanlar önermektedir. Saçınızın bu süre zarfında kendine gelmesi ve uzaması sizin saç bakımınız açısından önemidir. İşlemin art arda yapılmasındansa 2 ay süre ile yapılması daha az zarar vermekte hatta önemli ölçü de zararı ortadan kaldırmaktadır.  Bakımlı bir görünüm elde etmek için boyalı olan saçınız, hem kullanılacak olan yağlar hem de yöntemlerle desteklenebildiği için 2 ay sonra saçınızı boyayıp bunları da yaptığınız da gayet güzel görünebilirsiniz.

Saç Yıkandıktan Sonra Kaç Gün Sonra Boyanır?

Saç yıkandıktan bir veya iki gün sonra boyanabilmektedir. Birkaç gün sonrası ideal zamanlamadır.

Üç Gün Arayla Saç Boyanır Mı?

Saç sağılığı açısından üç gün arayla saç boyanamamaktadır. İdeal saç boyama süresi, sağlıklı saçlar için 3 hafta olarak belirlenmiştir. 3 hafta ara vererek boyamanızda ciddi fayda var diyebiliriz.

Temiz Saça Boya Tutar Mı?

Boyanın oranını iyi ayarladıktan sonra saçın temiz veya kirli olması fark etmez, bu nedenden dolayı da temiz saça boya tutar. Ancak, şunu söylemekte fayda var; boya yapmadan önce jöle, sprey veya köpük gibi şeyler saçınızda varsa mutlaka yıkamanız gerekir.

Islak Saça Boya Yapılır Mı?

Islak saça boya yapılabilir ama iyi sonuç vermez. Bu yüzden dolayı da boyanın iyi tutması için kuru saça boya yapmanız gerekir.

Saç Açıcıdan Sonra Boya Yapılır Mı?

Saç açıcıdan sonra boya yapılabilmektedir. Ancak, bu işlemi 14 – 21 gün arasında gerçekleştirmeniz tavsiye edilmektedir.

Yorum Yap