Flörtle Konuşulacak Konular Neler? 10 Konu Önerisi

Flörtle konuşulacak konular, sevgili olmadan önce size fikir verir. Dikkatli seçeceğiniz konular ile karşınızdaki insanı tanımanız mümkündür.

Flörtle Konuşulacak Konular Neler? 10 Konu Önerisi
Flörtle Konuşulacak Konular

Flörtle konuşulacak konular ve onu etkileme yöntemleri başlıca şunlardır; fikir sahibi olduğunuz bazı şeyler, ilgi alanlarınız, ailevi ilişkiler, sosyal medyada yaşanan güncel olaylar, yaşadığınız güzel ve komik anılar, yaşadığınız kötü anılar, eğitim ya da çalışma hayatınız, karakter yapınız, burçlarınız, cinsellik vb…

Tüm bu konular yeni tanıştığınız ve hoşlandığınız flörtünüzle sohbetinizi açarak birbiriniz hakkında fikir sahibi olmanızı sağlarken, iletişiminizi geliştirerek konuşacağınız konular hakkındaki tavırlarınızı da öğrenmenize yardımcı olacaktır. Kadın flörtünüzle konuşulacak konular ve erkek flörtünüzle konuşulacak konular olarak net bir ayrım yapmak yerine aşağıda genel maddeler açıklanmıştır. Bunlar her iki cinsiyet içinde geçerli olacak maddelerdir.

Flörtle Konuşulacak Şeyler

  1. Fikriniz olan konular
  2. İlgi alanlarınız
  3. Ailevi ilişkiler
  4. Sosyal medyadaki güncel olaylar
  5. Yaşadığınız güzel ve komik anılar
  6. Yaşadığınız kötü anılar
  7. Eğitim ya da çalışma hayatınız
  8. Karakter yapınız
  9. Burçlarınız
  10. Cinsel İlişki

1.Fikriniz olan konular

Flörtünüzle mesajlaşırken ya da buluştuğunuzda yüzyüze konuşurken özellikle bildiğiniz konular üzerinden sohbet açarak, fikriniz ve ilginiz olan konuları konuşmanız sizin kendinize olan özgüveninizi ortaya çıkardığı gibi karşı tarafında sizi ciddiye almasını sağlayacaktır. Kız flört ile konuşulması gereken konular arasında en dikkatli olmanız gereken bölüm diyebiliriz.

2.İlgi alanlarınız

Kendi ilgi alanlarınızdan bahsederek,  -örneğin; film, dizi, müzik, okuduğunuz kitaplar, yapmaktan hoşlandığınız spor dalı vb. – hem kendinizin hem de karşınızdakinin ilgileri üzerine bir sohbet açmış olursunuz. Bu şekilde ortak bir zevk yakalamanız mümkün olduğu gibi bu konu hakkında da uzun uzun konuşup tartışma imkanınız doğacaktır.

Eğer bambaşka ilgi alanlarına sahipseniz de bu kötü anlama gelmemektedir. Flörtler, birbiriyle ortak zevklere sahipte olabilir bambaşka zevklere sahipte olabilir. Bu  yüzden farklı ilgi alanına sahipseniz de ilgilerinizi karşılıklı paylaşırken de sohbet etme imkanınız olacaktır.

3.Ailevi ilişkiler

Flörtünüzle konuştuğunuz konular ve ilgi alanlarınızdan sonra birbirinize aile ilişkilerinden bahsedebilirsiniz. Bu ailenizin sizin tarafınızdaki olumlu etkisi de olabilir olumsuz etkisi de olabilir. Yalnızca iyi şeylerden bahsetmeniz karşı tarafa yapmacık ve kendinizi farklı biri gibi tanıtmaya çalıştığınız yani samimi olmadığınız hissini uyandıracaktır. Bu yüzden eğer sohbetin karşılıklı olarak akmasını istiyorsanız yapmacıklıktan uzak doğal davranışlar sergilemelisiniz.

Kız flörtle konuşulacak konular

4.Sosyal medyadaki güncel olaylar

Sosyal medyadaki güncel olaylardan konu açabilirsiniz. Fakat karşınızdaki flörtünüz sosyal medya kullanıyor da olabilir kullanmıyor da olabilir. Bu yüzden öncelikle sosyal medya hesapları hakkında ne düşündüğünü ve ne kadar ilgisi olduğunu anlamaya çalışmalısınız. Her iki durumda da yargılayıcı bir yaklaşım yerine karşı tarafı anlamak istediğinizi hissettirmeniz, onun size bu konuda kendisini açarak daha rahat hissetmesini ve sohbetinizin de akıcı hale gelmesini sağlayacaktır. Özellikle erkek flört ile konuşulacak konular arasına bunu eklemelisiniz.

5.Yaşadığınız güzel ve komik anılar

Sohbetinizin tıkandığını hissettiğiniz anlarda en kurtarıcı şeylerden biri de daha önce yaşamış olduğunuz komik veya güzel anılardır. Bunları flörtünüze aktarırken abartı seviyesinden uzak olarak anlatmalısınız. Yukarıda da dediğimiz gibi doğallıktan ve samimiyetten yana olmanızda fayda olduğu gibi bazı şeyleri de tamamen anlatmamalısınız.

Mutlaka kendinizle ilgili anlatacağınız sürpriz anılarınız ve hikayeleriniz olmalıdır. Sürekli kendi anılarınızdan bahsetmeniz karşı tarafın sıkılmasına yol açabilmektedir. Bu yüzden kendiniz anlattığınız kadar flörtünüzün de size bir şeyler anlatmasını sağlamalısınız. Devamlı olarak kendinizden bahsetmeniz bencil bir imaj yaratabilir. Bu sınırı ayarlamanız, flörtün ilk dönemi için çok önemlidir.

6.Yaşadığınız kötü anılar

Yaşamış olduğunuz güzel anılar kadar yaşadığınız acılar ve kötü anılarınızda sizi siz yapan anlardır. Acılar, insanların birbirlerini ortak bir noktada yakınlaştırmakta ve birleştirmekte bir sembol görevi görmektedir. Bunu ise yalnızca flört ettiğiniz kişiye güveniyor ve sizi anlayacağını düşünüyorsanız anlatmalısınız. Ama burada en önemli kavram sınırlı güvendir.

Kontrollü ve sınırlı güven kavramı, kendinizi duygularınızı açmanız ama bir taraftan da tüm hislerinizi yansıtmayarak kendinizi güvene almanız anlamına gelmektedir. Her zaman risk vardır. Acılar yakınlaştırdığı gibi karşı tarafla aranızda çıkabilecek olan herhangi bir sorunda size karşı kullanılabilecek kozlardır. Bu yüzden burada önemli olan şey sınırlı güvendir. Hiç kimseye tam olarak güvenmemek gerekir.

7.Eğitim ya da çalışma hayatınız

Flörtünüzle birbirinize almış olduğunuz eğitimden ve çalışma hayatından bahsedebilirsiniz. Burada anlatacaklarınız ve kendinizi karşıya bu çerçevede aktarmanız, sizin karakter ve kimliğinizle ilgili bilgi de verecektir.

8.Karakter yapınız

Flörtünüzle karşılıklı sohbet içerisinde kendinizi anlatmanız, aslında tüm yukarıda olanları da kapsayarak farkında olmadan da olsa sizin hakkınız da bir fikir oluşturulmasını sağlayacaktır. Tüm maddelerdeki sohbeti gerçekleştirdiğinizde flörtünüzün aklında tüm imgeler bir araya gelerek bir kişilik oluşturacaktır. Bu yüzden flört etmenin ilk zamanlarında daha dikkatli davranılması gerekmektedir. Flört ile konuşulması gereken konular arasında bunu epey dikkate almanız gerekir.

Dikkatli davranırsanız, kendinizi olduğunuz gibi yansıtır ve karşınızdakinin size saygı duymasını da sağlamış olursunuz. Flörtünüzde sizin hakkındaki düşünce ve algılarına ne kadar önem veriyorsanız o kadar güzel bir sohbet içerisinde olursunuz. Karşılıklı olarak emek vermek, sizi birbirinize daha çok yakınlaştıracaktır.

9.Burçlarınız

Eğer flörtünüzle sohbetinizin tıkandığını ya da kendinizi yanlış ifade ettiğinizi düşünüyorsanız, direkt bu konuyu açmak yerine burçlar üzerinden kendinizi anlatabilirsiniz. Astrolojiye inanıyorsa inanıyormuş gibi tavırla ‘aa doğru aslında ben de var hep bu özellikler’ şeklinde konuşmanız, bunun üzerinden bir karakter anlatımı yapmanıza yardımcı olacaktır. Eğer astrolojiye inanmıyorsa da inanmadığınızı ama bu konu hakkında arkadaşlarınızın ‘hep çıkıyor’ gibi ifadeleri yüzünden birkaç kez okuduğunuzu belirterek bir sohbet açabilirsiniz.

Erkek flörtle konuşulacak konular

10.Cinsel İlişki

Flörtünüzle ilk aşamalarında cinsellik hakkında açık bir sohbete girmemelisiniz. Bu karşı tarafta biyolojik olarak direkt bir istek ve arzu olarak algılanarak sizin duygusal anlamda istediğiniz şeylerin farklı yorumlanmasına yol açacaktır. Fakat bu cinsellik konuşmanın ayıp ya da kötü bir şey olduğu anlamına gelmez. Cinsellik ve cinsel ilişki hakkındaki fikirleriniz, sizin kişiliğinizin ve karakterinizin bir parçasıdır. Yaşamak istediğinizi söylerken de çekinmemeli, yaşamak istemediğinizi söylerken de kendinizden utanmamalısınız.

Bu sizin isteğiniz dışında karşı taraf istediği için gerçekleşecek bir eylem değildir. Bu konu hakkındaki fikirleriniz ve görüşleriniz size aittir. Kendinizi zorunlu hissetmeden isteğe bağlı konuşacağınız ve yaşayacağınız şeylerdir. Fakat unutulmamalıdır ki doğru zaman burada anahtar kavramdır. Ne çok kapalı kutu, ne de tamamen açık bir kutu olarak kendinizi sunmalısınız. Mutlaka merak uyandırıcı tavırda bulunmanız, flörtünüzün devamlılığı için hayati önem taşımaktadır.

Flört Neden Konuşmayı Keser?

Flört neden konuşmayı keser sorusunun cevabı ise plansız ve dikkatsiz sohbet etmektir. Flörtün ilk aşamaları ve başlangıcı tamamen kendini pazarlama yeteneği ve algı operasyonlarıyla geçmektedir. Siz kendinizi normal bir sohbet içinde zannederken aslında söylediğiniz her söz ya da yapmış olduğunuz her davranış, flörtünüzün ya bitmesine ya da devam etmesine bir önayak oluşturmaktadır.  Yani kendinizle ilgili doğal bir insan olsanız da karşı tarafa yansıttığınız kimliğinizi daha kontrollü bir şekilde aktarmalısınız. Ne çok hevesli ne de çok soğuk görünmelisiniz.

Plan yapan bir insan değilim diyorsanız biraz daha flört aşamalarında planlı davranmanız size çok şey kazandıracaktır. Eğer yukarıdaki maddeleri uygularsanız ve kendi iradeniz ve duygularınız konusunda hakim bir tavır sergilerseniz, flörtünüzle sabaha kadar sohbet edebilir ve anlaştığınız takdirde bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Unutmayın ki güzellik ya da yakışıklılık göreceli kavramlardır. Bunlarla ilgili net tanımlar yapmak imkansızdır. Asıl önemli olan konuşma tarzınız ve kendinizi anlatış biçiminizdir. Zekice davranışlar ve sohbetler, her zaman flörtünüzü etkileyebileceğiniz anahtar kavramlardır.

Yorum Yap