Kocam Benimle Konuşmuyor ve Gezmiyor Neden? Çözümü Ne?

Kocam Benimle Konuşmuyor ve Gezmiyor Neden? Çözümü Ne?
Kocam Benimle Konuşmuyor ve Gezmiyor Neden

Kocam benimle konuşmuyor probleminin nedeni, kocanızla yeterince birbirinizi tanımadığınızdan kaynaklanmaktadır.  Eğer kocanızın sizinle konuşmadığını ve gezmediğini düşünüyorsanız sevdiğiniz ortak konuları ve yapmaktan hoşlandığınız etkinlikleri bulmanız gerekmektedir.

Kocam Benimle Gezmiyor Neden?

Kocam benimle gezmiyor diye düşünmeniz size, sevilmediğinizi veya istenmediğinizi hissettirebilir. Fakat bunun nedeni her zaman bu olmamaktadır. Eğer eşinizle ortak yönlerinizi keşfedememişseniz ve birbirinizin ilgilerine karşı kısıtlayıcı ve duyarsız davranışlarda bulunursanız bir bütün olarak hareket etmenizde zor olacaktır. Eğer bununla nasıl başedeceğinizi ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız aşağıdaki çözüm önerilerini dikkate alarak olumlu bir sonuçla karışılaşabilirsiniz.

Kocam Benimle Konuşmuyor ve Gezmiyor Söyleminin Çözümü Ne?

Bu problemleri çözmek için hem siz hem de kocanızın aşağıdaki soruları birbirinize sorarak yanıtlamanız birbirinizi tanımanız için iyi bir başlangıcı oluşturacaktır.

  • Çocukluğunda en çok ne yapmaktan hoşlanırdın?
  • Evlendiğimizden beri seni en mutlu eden aktivite ne oldu?
  • Arkadaşlarınla en çok ne yapmaktan hoşlanıyorsun?
  • Ailenle en çok ne yapmaktan hoşlanıyorsun?
  • Benimle vakit geçirmekten keyif alıyor musun?
  • Yapmak istemediğin bir şeyin nedenini açıklamaktan çekinir misin?
  • En sevdiğin yemek nedir?
  • En sevdiğin film hangisidir?
  • Konuşmaktan en çok hoşlandığın konu nedir?

Bu soruları sorduktan sonra eşinizin genel anlamda çocukluğundan beri neler yapmaktan hoşlandığı ve nelerden hoşlanmadığı hakkında fikir edinmeniz muhtemeldir. Çünkü eğer eşiniz hep tek başına vakit geçirmek isteyen ve yalnızlığı tercih eden bir çocuk olmuşsa ya da gezmekten hiç hoşlanmayan evde oturmayı seven biriyse bu yüzden sizinle gezmeyi tercih etmeyebilir.

Önerilen Yazı
Kocam Benimle İlişkiye Girmiyor Neden? Ne Yapmalıyım?

Eğer arkadaşlarıyla ve ailesiyle gezip sizinle gezmek istemiyorsa bunu eşinize onunla konuşmanız gereken önemli bir konu olduğunu ve sizinle gezmemesinin sebebini sormanız eşinizin bu konu hakkında düşünmesi ve farkına varmasına yardımcı olacaktır. Eşinizle bir sorunu konuşurken onu suçlayıcı veya kendinizi küçük düşürecek şekilde konuşmak yerine ciddi bir konu olarak net bir şekilde kendinizi ifade etmeniz daha kolay çözüm bulmanızı sağlayacaktır. Unutmayın ki öncelikle kendinize daha sonrasında karşınızdakine verdiğiniz değer, sorunları çözme başarınızla birlikte daha fazla artacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kocam Benimle İlişkiye Girmiyor

Yorum Yap