Kuzenle Sevgili Olmak Doğru Bir Şey Mi? Peki, Evlenmek?

Kuzenle Sevgili Olmak Doğru Bir Şey Mi? Peki, Evlenmek?
Kuzenle Sevgili Olmak Doğru Bir Şey Mi?

Kuzenle sevgili olmak ya da evlenmek geleneklerimizde ve kültürümüzde varolduğu ve dinen caiz olduğu için doğrudur yani yanlış değildir.. Türk toplumunda kuzenlerin evlenmesi ya da sevgili olması yeni bir durum değildir. Geçmişten günümüze kadar birçok kuzen evlilikleri gerçekleşmiştir. Geleneksel toplumlarda daha sık rastladığımız kuzen evliliği, günümüzde de gerçekleşmeye devam etmektedir. Bu yüzden eğer kuzeninize aşıksanız ya da onun size aşık olup olmadığını anlamak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri gözden geçirmeniz size yardımcı olacaktır.

Kuzeninin Sana Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Kuzeninizin size aşık olduğunu anlamanız için birkaç yol vardır. Aşağıda verilecek olan maddelerden çoğuna yanıtınız evet ise kuzeniniz size aşıktır. Kuzenin aşık olduğunu anlamak için dikkatlice okuyun;

 • Eğer sizi diğer insanlardan çok önemsiyorsa
 • Herkesten çok sizinle vakit geçirmek istiyorsa
 • Gözlerinizin içine bakmaya çalışıyorsa
 • Fiziksel temasta bulunmaya çalışıyorsa
 • Sizin onunla geçirmediğiniz vakitleri kıskanıyorsa
 • Diğer kuzenlerinizden farklı bir bağınız varsa
 • Sizin yanınızda heyecanlanıyorsa
 • Her fırsatta size değer verdiğini dile getirmeye çalışıyorsa
 • Özel günlerinizde size hediyeler almaya ya da kutlamaya özen gösteriyorsa
 • Sizin ailenize değer veriyorsa
 • Hayatınızla ilgili hiçbir detayı atlamak istemiyorsa

Siz de bunlardan veya bunlara benzer şeyler hissediyorsanız karşılıklı olarak kuzeninizle birbirinizi seviyorsunuz demektir…

Kuzenle Evlenmek Doğru Bir Şey Mi?

Kuzenle evlenmek, eğer karşılıklı hisleriniz varsa yanlış bir şey değildir. Karşılıklı duygularınızın olduğu kişiler arasında kuzeninizin olması, sizi kötü bir insan yapmamaktadır. Akrabalık bağları, dinen belirtilmiş olan kişiler dışında aşık olan iki insanın önünde engel oluşturmamaktadır. Türk toplumunda eskilerden beri varolan birbirine nikah kıyabilecek olarak belirlenmiş akrabaların birbirine ilgi duyması ayıplanacak veya yargılanacak bir durum olmamıştır.

Kuzenle evlenmek caiz mi? Sorusunu da şu şekilde yanıtlayabiliriz; “Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, eşlerinizin anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz eşlerinizden olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın eşleri, iki kız kardeşi (nikâh altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.” (Nisâ, 4/23) Bu surede de görüldüğü gibi kuzenlerinizle sevgili olmak veya evlenmek haram değildir. Kuzeninize aşıksanız veya seviyorsanız dinen evlenmenizde bir sakınca yoktur.

Kuzenle Sevgili Olmak Günah Mı?

Kuzenle sevgili olmak

Kuzenle sevgili olmak, dinen günah değildir. Kardeş olmayan her kadın ve erkek kuzen de olsalar birbirlerine karşı hisleri varsa bu bir günah değildir. Kişi kendini kuzeni ile sevgili olduğu için günahkar olarak hissetmemelidir. Evlenmek veya sevgili olmanın haram ve günah olarak kimlerin belirlendiği nisa suresinde belirtilmiştir. Eğer kuzeninizden hoşlanıyorsanız ve bu hisleriizin karşılıklı ise sırf kuzen olduğunuz için kendinizi uzaklaştırmamalı ve hislerinizi paylaşmalısınız. Çünkü kuzeninizi sevmek, dinen haram olmadığı gibi toplumda insanların ayıplamayacağı bir şeydir.

Rüyada Kuzenle Sevgili Olmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kuzenle sevgili olmak, hayatınızla ilgili alacağınız kararların size şans getirecek kararlar olduğuna işaret etmektedir. Aile çevrenizde daha çok sevilecek işler  yapacağınıza ve dışarıdaki insanlara karşı mesafeli bir tavır sergileyeceğinize ve güzel bir yuva kuracağınıza işaret etmektedir. Genel olarak güzel anlamlar taşımaktadır.

Yorum Yap