Hindistan Cevizi Yağı Ciltte Kıllanma Yapar Mı?

Hindistan Cevizi Yağı Ciltte Kıllanma Yapar Mı?
Hindistan Cevizi Yağı Ciltte Kıllanma Yapar Mı?

Hayır, Hindistan cevizi yağı ciltte kıllanma yapmaz. Hindistan cevizi yağı ciltte kıllanma yapar mı sorusu cildini nemlendirmek için Hindistan cevizi yağı kullanan birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Bu yağın ciltte nemi hapsetme yönünden oldukça başarılı sonuçlar verdiği bilinmektedir.

Hindistan cevizi yağının cilt üzerinde ağız bölgesinde, saç bölgesinde ve genel bir cilt nemlendirici olarak cildin neredeyse tamamında kullanılması tüylenme sorununu ortaya çıkarmaz. Ancak Hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan E vitamini çok uzun süre ve çok sık cilt ile temas ettirildiğinde tüylerin beslenmesine neden olabilmektedir.

Hindistan cevizi yağı ile tüylenme arasında doğrudan bir ilişki olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Ancak her şeyin fazlasının zarar olduğunu unutmamak gerekir. Vücudunuzu nemlendirmek için yağ kullanırken yağların nemlendirme etkisi yapmadığı sadece vücuttaki nemi vücuda hapsettiğini hatırınızda tutmalısınız.

Saç Bakımında Hindistan Cevizi Yağı Saçları Güçlendirir Mi?

Saç Bakımında Hindistan Cevizi Yağı Saçları Güçlendirir Mi?

Hindistan cevizi yağının saç derisinde kullanılması kepekler ile mücadele ve kuruyan saç diplerinin nemlendirilmesi için gerçekleştirilmektedir. Ancak yağlar cilde nem katmazlar. Yağlar ciltte bulunan nemi cilde hapsederek daha uzun süre cildin nemli kalmasını sağlarlar.

Saç benzeri bölgelerde yağın fazla kullanılması saçların daha çabuk kirlenmesine ve yağlanmasına neden olabilmektedir.  Bu nedenle Hindistan cevizi yağını saçta kullanırken doğru oranda ve miktarda kullandığınızdan emin olmalısınız.

İlgili İçerik: Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Yorum Yap