Siyah Saç Üzerine Hangi Renk Boya Yapılır? Boya Tutar Mı?

Siyah Saç Üzerine Hangi Renk Boya Yapılır? Boya Tutar Mı?

Siyah saç üzerine yapılabilecek boya rengi; koyu kestane rengi, patlıcan moru, koyu kahve, koyu kumral, kahverengidir. Bu boyalar siyah saç üzerine tutmaktadır. Diğer renkler için önce saçı yavaş yavaş açıcı ile açmak gerekmektedir.

Siyah bir saça boya yapılacaksa renk olarak muhakkak koyu renklerin seçilmesi gerekmektedir. Siyah saçınız varsa ve saçınızı daha açık bir renge boyatacaksanız kuaföre gitmeniz tavsiye edilmektedir. Açıcı kullanmadan siyah bir saça açık renk boya işlemi yapılırsa saçın yanma riski oluşmaktadır.

Siyah Boyalı Saçın Üstüne Boya Tutar Mı?

Siyah boyalı saçın üzerine boya yapmadan önce 1-2 hafta beklemeniz tavsiye edilmekte çünkü bir boyama işleminin ardından ikincisini çok sık aralıklarla yaparsanız boya tutmayabilmektedir.

Siyah boyalı bir saça boya yapacaksanız daha koyu renkleri tercih etmeniz gerekmektedir. Siyah saçın üzerine tutabilecek renkler, kestane rengi, patlıcan moru, koyu kumral, koyu kahve ve kahverengi tonlarıdır. Saçınızı boyamadan önce temin ettiğiniz boya markasının içindeki etken maddelere herhangi bir alerjiniz olup olmadığını test etmeniz önemlidir.

Siyah Saça Kahverengi Boya Tutar Mı?

Siyah saça kahverengi boya uygulayacaksanız açısı kullanmanıza gerek yoktur çünkü kahverengi boya siyah saça tutmaktadır. Özellikle kahverenginin koyu tonları siyah saçın üzerine boyandığı zaman oldukça etkili bir renk vermektedir.

Siyah saça açık bir renk uygulayacaksanız kesinlikle açıcı kullanmanız gerekmektedir. Açıcı olmadan uygulanan açık renk boyalar hem saçı yaktığı gibi hem de aç rengini bozmaktadır.

Siyah Saça Kumral Boya Tutar Mı?

Siyah saça kumral boya eğer kumral renk koyu tonlardaysa tutmaktadır. Açık kumral için siyah saçın bir iki ton açılması gerekmektedir. Bu işlemi kuaförde yaptırabildiğiniz gibi evde açıcı ile saçınızı açarak da yapabilmeniz mümkündür.

Siyah saça tutacak tonlar koyu renk tonlardır. Koyu kumral ve koyu kahverengi renkler siyah saçın üzerine çok güzel bir şekilde etki etmektedir. Kullandığınız boyaların saçınıza zarar vermemesi için kaliteli boya kullanmaya dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Boyaların içerisindeki etken maddelere alerjiniz olup olmaması da derinizin zarar görmemesi açısından önemlidir.

Siyah Saça Patlıcan Moru Tutar Mı?

Siyah saça patlıcan moru renk tutar. Patlıcan mor rengi ile saçlarınızı patlıcan mor rengi yapamazsınız ancak daha parlak ve canlı bir siyah renge sahip olabilirsiniz.

Siyah Saça Üstüne Kızıl Tutar Mı?

Siyah saçın üstüne kızıl renk tutmaz. İlk etapta saç rengini açıp daha sonra boyayı sürdüğünüzde daha fazla etki alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Palette Deluxe Yoğun Renkler serisi ile daha güzel kızıl tonları elde edebilirsiniz.

Doğal Siyah Saça Hangi Renk Boya Tutar?

Koyu kestane rengi, patlıcan moru, koyu kahve, koyu kumral, kahverengidir. Halk arasında en fazla tercih edilen ve siyah saça tutan boya renkleri; koyu kestane ve patlıcan moru.

İlgili İçerik: Kilolu Kızlara Kısa Saç Yakışır Mı?

Yorum Yap