Kolajen Serum, Peeling ve Yüz Serumu Kaç Yaşında Kullanılır?

Kolajen Serum, Peeling ve Yüz Serumu Kaç Yaşında Kullanılır?

Yüz serumu kullanmanın belirli bir yaşı yoktur. Cildin ihtiyacına göre uygun bir serumu 20’li yaşlardan itibaren kullanmaya başlamak, ileriki yaşlarda oluşacak cilt problemlerinin önüne geçer. Ayriyeten yüz serumları, stres ve kötü beslenmeye karşı direnen hücrelere güç verir.

Yüz serumu, cildi temizledikten sonraki aşamada kullanılması gereken, güçlü içerikleriyle cilde doğrudan etki eden cilt bakım ürünüdür. Yüksek konsantrasyonda aktif içerik bulundurması sebebiyle cildin en derin yüzeylerine nüfuz eder. Cilt kırışıklıkları, aşırı kuruluk gibi belirli cilt bakım sorunlarıyla savaşır.

Nemlendirici Krem Kaç Yaşında Kullanılmalı?

Nemlendirici krem kullanmaya 15 yaş itibariyle başlanabilir. Kozmetik ürünlerin kullanımı ve cilt bakımı 15 yaş itibariyle önerilmektedir. Nemlendirici kremler cildi korumak, yağlamak ve de nemlendirmek amacıyla kullanılan kozmetik ürünlerdir.  Nemlendirici kremlerin bu işlevi sağlıklı ciltlerde, cildin kendi ürettiği sebum tarafından gerçekleştirilir.

Kolajen Serum Kaç Yaşında Kullanılır?

Kolajen takviyesi 25 yaş itibariyle alınması gerekir. Kolajen yüz serumu ise 30’lu yaşlar itibariyle, geceleri kullanılmaya başlanmalıdır. Vücudun kendini onarım saatleri uykuda olduğumuz vakitler olması sebebiyle, kolajen serumları da o vakitlerde kullanmak daha faydalı olacaktır.

Kolajen; kemiklerde, bağ dokularda, kaslarımızda ve cildimizde bulunan bir protein türüdür. Yaşlandıkça vücut kolajen üretimini azaltır. Bunun sonucunda cilt elastikiyetini kaybeder, vücutta ağrılar başlar. Bazen de ağız yoluyla aldığımız kolajenler yetersiz gelir ve cildimize dıştan takviye uygulamak zorunda hissedebiliriz. Bu noktada devreye konsantre kolajen serumlar girer.

Cildinizin nem seviyesini arttırır, cildin kaybettiği elastikiyeti kazandırır. Daha genç ve esnek görünmenizi sağlamakla kalmaz cildinizin ışıl ışıl, daha sağlıklı olmasını sağlar.

Peeling Kaç Yaşında Yapılır?

Cilt yapısının oturmaya başladığı ortalama 16’lı yaşlar itibariyle peeling yapılmaya başlanabilir.

Peeling, gözeneklerin tıkanması sonucu oluşan siyah noktaları temizleyen, cildin kuru ve cansız gözükmesine önleyen, aşırı sebum salgılaması sonucu yağlı cildi temizleyen ve yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasını sağlayan ölü hücreleri temizleyen bir cilt bakım yöntemidir. Peelingler ikiye ayrılır: Biri içinde mikro tanecikler bulunduran fiziksel peelingler; diğeriyse aktif kimyasal serumlar uygulanarak yapılan kimyasal peeling uygulamalarıdır.

C Vitamini Serumu Kaç Yaşından İtibaren Kullanılır?

C vitamini serumlar, cildin ihtiyacına göre 20’li yaşlar itibariyle kullanılmaya başlandığı zaman ciltte erken yaşta oluşabilecek hasarların önüne geçer. Dermatologlar C vitamini serumların her gün sabah ve akşam kullanılmasını önerir. C vitamini serumları özellikle gündüz kullanmak güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi korur, cilt elastikiyetini kaybetmemesi için dış etkenlerle savaşmaktadır.

C vitamini tüketmek vücudun işlevlerini düzenlediği gibi cilt üzerinde de oldukça faydaları bulunmaktadır. C vitamini serumlar, cilt asitleri arasında en sevilen asit tiplerinden biridir. Ciltteki ince çizgi, kırışıklıkların giderilmesine, lekelerin açılmasına, cilt renginin eşitlenmesine, aktif sivilcelerin sönmesine, cilde taze bir görünüm kazandırmayı hedefler.

İlginizi Çekebilir: Kuruyan Oje Nasıl Açılır?

Yorum Yap