Kuruyan Oje Nasıl Açılır? Lekesi Nasıl Çıkar?

Kuruyan Oje Nasıl Açılır? Lekesi Nasıl Çıkar?

Kuruyan ojeyi açmak için, oje şişesine sıcak su dolu bir kabın içine koymanız gerekmektedir. Daha sonra şimdi ağzını sıkıca kapalı olduğundan emin olmalısınız. Orada oluruz yaklaşık 3 dakika kadar suda beklettikten sonra elinize alın ve biraz sallayın. Bu yöntem hem ojenizin şişesinin kolaylıkla açılmasına hem de kuruyan ojeyi açmadı da Size yardımcı olacaktır. Bu yöntem dışında Aseton dökerek de kullanmanız mümkün olmaktadır. Bir damla saf Aseton ile ojeniz ince bir tabaka halinde karıştırabilir daha sonra sevdiğiniz ojeyi sizin aklınızda sürebilirsiniz.

İnceltici kullanmanızda ojeyi açmak için size yardımcı olmaktadır. Katılaşan oje açmanın en iyi yollarından biri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Yapısı bozulan ojeniz içerisine birkaç damla inceltici dökün Daha sonra iyice karıştırın ve biraz bekledikten sonra hazır olduğunu adına düzgün bir şekilde fırçaya doğru alın. Alır Eğer oje akarsa Kullanıma hazır demektir.

Kuruyan Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Kuruyan oje lekesi için en kısa ve en net çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Asetonu döktükten birkaç dakika sonra kâğıt havlu ya da herhangi bir bezle ovalayın ve daha sonra plastik Bir silgi ile lekeleri silin. Bu şekilde kobaylık projenin ve hiçbir iz kalmadığını görmeniz mümkündür. Genel olarak ojeyi döküldükten hemen sonra ve çok kurumasını alacağınız çözümün daha kaliteli olması adına önemlidir.

Ojenin lekesinin çıkarılması için genellikle Aseton kullanılmaktadır. Bunun dışında elma sirkesi kullanarak da etkili sonuçlar almanız mümkündür. Koltuk yüzeyleri için deterjan kullanabilirsiniz aynı zamanda farklı temizlik ürünleri ve çamaşır suyu gibi temizlik için işe yarayan çoğu üründe çıkarmanız da Size yardımcı olacaktır.

Kuruyan Ojeye Ne Damlatılır?

Kurumuş ojeye yani getirmek için birtakım etkili çözümler kullanılmaktadır. İlk olarak kurulmuş bir ojeyi sıcak su dolu bir kabın içerisine koymak, kapağı kapalı bir şekilde beklemek 5 dakika kadar sonra çıkartıp biraz sallama ile eski haline getirmeniz mümkündür. Daha sonra sıcak suyun içerisinde bulunan Ojenin içine 4 damla Aseton damlatılarak bir süre sonra daha çalkalanması gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra bir gün boyunca oje homojenliğini koruması adına yatıp bir şekilde bekletilir.

Yaptık bir şekilde bekletmeden önce asetonu az miktarda ve etkili şekilde kullanmak önemlidir. Bu işlemi doğru bir şekilde yaptığınızda Ojenin eskisi gibi olduğunu görmeniz mümkündür. Ayrıca bu durumlar için özel solüsyonlarda bulunmaktadır. Makyaj ürünleri satan mağazalara gittiğinizde istediğiniz ürünü eski hale getirmeniz için gerekli ürünler verilecektir.

Ojeler Neden Kurur?

Ojenin kurumasının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Ancak genellikle Kapağı açık bırakıldığında uzun süre kullanılmadığında yeni kaybettiğinden ve katıl aştığından dolayı kurmaktadır. Bu durum iyi saklanan ya da düzenli olarak kullanılan ojeler için geçerli değildir. Ancak ojeniz kuruduğunda yapmanız gereken basit adımlar bulunmaktadır. Yukarıda belirtilen bu adımları kullandığınızda projenizin eskisinden güzel bir duruma dahi geldiğini görmeniz mümkündür.

Yine de ya da rimel gibi makyaj malzemelerini kullanmadan önce kapağının iyi kapatıldığından ve hava adından Emin olmanız gerekmektedir. Böylece uzun süreli Kullanıma uygun bir şekilde saklamanız ve İlk günkü tazeliğini koruyan şekilde kullanmanız mümkündür.

Oje Ne Kadar Sürede Kurur?

Oje kurumasının gerçekleşmesi 20 ile 60 dakika arasında olabilmektedir. Bu süreci hızlandırmak isterseniz çabuk kuruyan ojelere ve ince bir tabaka ile sürebilir ve kurutucu sprey ile destekleyebilirsiniz. Ayrıca fön makinesi ya da pişirme spreyi gibi makinaları kullanarak ya da buzlu su ile destekleyerek kısa süre içerisinde ojeyi kurutmanın mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Kil Maskesi Banyodan Sonra Mı Yapılır?

Yorum Yap