Glifor Reçetesiz Satılır Mı? Devlet veya Sigorta Karşılar Mı?

Glifor Reçetesiz Satılır Mı? Devlet veya Sigorta Karşılar Mı?

Glifor reçetesiz satılmamaktadır. Doktor tarafından yazılan reçete ile alabilirsiniz. Günümüzde internet üzerinde en çok araştırılan ve sıkça sorulan sorular arasında yer alan Glifor’u eczanelerden doktor reçete etmedikçe satın almanız mümkün değildir. Çünkü, Glifor antidiyabetik ilaç gurubuna dahil olduğu için doktor kontrolünde kullanılması gereken ilaçlar arasında yer alıyor. Şeker hastalığı tedavisinde ve obezglukoz tolerans bozukluğunu bulunanlarda şeker hastalığını önlemek için kullanılır.

Yukarıda da anlattığımız gibi Glifor şeker ilacını eczanelerden reçetesiz almanız imkansızdır. Tip diyabet 2 hastalarında ve diyabet oluşma riski yüksek olanların kan şekeri seviyelerini kontrol altına tutmak için etkili olan bu Glifor reçeteli diyabet ilaçlar arasında yer almaktadır. İlgili hekim bu ilacı kullanmanıza gerek duyarsa reçete ederek eczanelerde kolay satın almanızı sağlayacaktır.

Glifor Sigorta Karşılar Mı?

Glifor reçeteli bir şekilde satılmaktadır ancak sigorta tarafından karşılanmamaktadır. Glifor’un fiyatı 2022 için güncel olarak 61 TL’dir. Bu nedenle sigorta karşılamamaktadır.

Glifor Devlet Karşılar Mı?

Eğer Glifor şeker ilacın devletin karşılayıp karşılamadığı konusunda tereddüt yaşıyorsanız bu sorunun cevap evet olacaktır. Glifor devlet tarafından karşılanmaktadır. SGK‘nın kapsamında olan tüm ilaçlar devlet tarafından karşılanmaktadır. Bu ilaçta herkesin kendi başına alabileceği bir ilaç değildir. Bu nedenle sağlığını korumak için önce ilgili doktorlara muayene olmanız gerekmektedir.

Glifor Ne İşe Yarar?

Diyabetin ve şeker hastalığı tedavisinde ve önlemesinde etkilidir. Ancak doktorunuzu verdiği dozdan fazla kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ciddi yan etkileri vardır. Bazı kimseler bu ilacın zayıflatıcı etkisi olduğunu düşünüyor. Ancak ilacın yan etkileri arasında iştah azalması kilo kaybı ve zayıflama gibi durumlar vardır. Bunun dışında zayıflamak için herhangi bir olumlu etkisi yoktur.

İlginizi Çekebilir: Travazol Krem Reçetesiz Satılır Mı?

Yorum Yap