Tarlusal Reçetesiz Satılır Mı? Sigorta Karşılıyor Mu?

Tarlusal Reçetesiz Satılır Mı? Sigorta Karşılıyor Mu?

Daha önceleri reçete ile satılan Tarlusal 5 Mg 2022 yılı itibari ile tüm eczanelerde reçetesiz olarak satılmaya başlamıştır. Fakat siz yine de bu ilacı doktor tavsiyesi üzerine kullanmayı tercih edin. Çünkü adet düzensizliklerinin nedenini bilip ürünü öyle kullanmanızda fayda vardır..

Her ne kadar Tarlusal’ı eczanelerden reçetesiz olarak temin etseniz bile Tarlusal’ı adet söktürücü bir ilaç olduğundan dolayı doktor tavsiyesi üzerine kullanmanız daha doğru olacaktır. İlacın her bir tabletinin içerisinde etkin madde olarak 5 mg medroksiprogesteron asetat bulunur. Kokusuz beyaz renkli olan Tarlusal, adet gecikmelerini önlemek için kullanılmaktadır.

Kadınlar 21 ile 28 gün arasında adet döngüsüne giderler. Fakat bazıları birçok nedene bağlı olarak adet düzensizlikleri yaşarlar. Adet düzensizliğini önlemek için kadın doğum uzmanları Tarlusal adet sökücü ilacını verirler.

Tarlusal Sigorta (SGK) Karşılıyor Mı?

Tarlusal SGK’nın karşıladığı ilacı grubu içerisinde yer almaktadır. Şu anda SGK bazı ilaçlar da kısıtlama getirerek karşılamamaktadır. Fakat Tarlusal reçete edilen ilaç gurubuna dahildir. Günümüzde adet söktürücü haplar arasında en bilineni ve en etkili olanı Tarlusal’dır. 5 gün günde bir kere kullanılması sonucunda etkisi gösterecektir. Ama her adet gecikmesinde kendi başınıza bu ilacı kullanmanız doğru değildir.

Tarlusal Devlet Karşılıyor Mu?

Eğer doktorunuzu bu ürün reçete edebiliyorsa kesinlikler devlet tarafından karşılanmaktadır. Devlet ve SGK tarafından karşılanan ilaçlar doktor tarafından reçete edilmektedir. Zaten doktor SGK veya devlet tarafından karşılanmayan ilaçları verirseniz bu konuda gerekli bilgiyi verecektir.

Tarlusal Reçetesiz Fiyatı 2022?

Tarlusal reçetesiz fiyatı 2022 yılı itibari ile 29.71 Türk lirası karşılığında tüm eczanelerde reçetesiz olarak satılıyor. Reçete ile aldığınızda bu fiyat yarıysa iner. Fakat siz yine de bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza muayene olmanızda fayda vardır. Adet söktürücü olduğu için gebeliği sonlandırabilir. Adet olmadığınız durumlarda hamile kalabileceğinizi göz önüne alarak bu ilacı kendi başınıza kesinlikle kullanmayınız.

İlginizi Çekebilir: Doğum Kontrol Hapı Reçetesiz Alınır Mı?

Tarlusal Ne İşe Yarar?

Tam olarak Tarlusal adet söktürücü ilaç gurubuna girmektedir. Aynı zamanda adet yokluğu anormal biçimde oluşan âdet kanamalarında tedavi için kullanılan ilaçlardan bir tanesidir. Tarlusal gibi adet sökücü ilaçlar çoğunlukla kadınların vücudunda doğal olarak üretilen cinsiyet hormonuyla benzer bir kimyaya sahiptir. Bu nedenle sadece adet söktürücü olarak değil, kadınlarda oluşan farklı sorunları da tedavi etmek için doktorlar Tarlusal reçete etmektedir.

Uyarı: Adet düzensizleri rahimde bulunan kistlerde kaynaklı da olabildiği için böyle durumlarda Tarlusal ilacın zarar verebileceğini unutmayın. Kadın doğum uzmanları gerekli test ve tahlilleri yaptıktan sonra uygun görmesi durumunda zaten size bu ilacı reçete edecektir.

İlginizi Çekebilir: Agumentin Reçetesiz Satılır Mı?

Yorum Yap